توصیه اتحادیه فوتبال آلمان و باشگاه بایرن مونیخ به یوفا: جلوی پرداخت حقوق‌های نامعقول را بگیرید!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فریتز کلر، رئیس اتحادیه فوتبال آلمان اعلام کرد در تماسی که با کارل هاینتس رومنیگه، مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ داشته، در مورد لزوم تعیین سقف برای پرداخت حقوق به بازیکنان فوتبال رایزنی‌هایی صورت گرفته و اینکه باشگاه باواریایی و اتحادیه فوتبال آلمان قصد دارند مشترکاً به صورت کتبی از الکساندر چفرین رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) درخواست کنند که تدبیری برای این موضوع داشته باشند.

فریتز کلر در این مورد گفت: حقوق و ارقامی که برای جابه‌جایی بازیکنان پرداخت می‌شود، نامعقول است. پرداخت چنین ارقامی دیگر قابل قبول و منطقی نیستند. ما باید درباره تعیین سقف حقوق برای بازیکنان صحبت کنیم.  خوشحالم که با کارل هاینتس رومنیگه در این مورد هم نظر هستیم. از این رو ما نامه‌ای به الکساندر چفرین خواهیم نوشت و از او درخواست می‌کنیم که فکری به حال این مسئله کند.

رومنیگه در ابتدای هفته طی مصاحبه‌ای با شبکه اسکای به برنامه‌ای که میشل پلاتینی رئیس سابق یوفا سال گذشته پیشنهاد داد، اشاره داشت. ایده پلاتینی تقلید از سیستم پرداخت بازیکنان فوتبال در لیگ فوتبال آمریکا (MLS) بود که در آن سقف مشخصی برای پرداخت حقوق به بازیکنان وجود دارد. او به این موضوع که پلاتینی از حمایت باشگاه‌های بزرگ اروپا برخوردار بود اذعان داشت اما این را هم فاش کرد که به او و دیگر افراد خواهان اجرای این طرح گفته شده که امکان اضافه کردن چنین بندی به قوانین مسابقات وجود ندارد.

 

کلر هم در این خصوص اظهار داشت: نتیجه نهایی باید تعیین مقرراتی متناسب با قوانین اروپایی باشد که شامل حال بریتانیا هم بشود. ما باید دوباره فوتبال حرفه‌ای را به مردم نزدیک کنیم. بحران فعلی از مشکلات فراوانی که فوتبال دارد پرده برداشته است که پیش از این زیر سایه رکورد‌های جدید ارقام پرداختی برای خرید بازیکن قرار داشتند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم