توخل: بازی با سن‌اتین، سخت و پیچیده‌ بود/ بابت مصدومیت امباپه نگران هستم

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ توماس توخل که شاگردانش شب گذشته (جمعه) در دیدار فینال جام حذفی فرانسه موفق شدند به لطف تک‌گل دقیقه 14 نیمار با نتیجه یک بر صفر سن‌اتین 10 نفره را شکست دهند و برای سیزدهمین بار فاتح این جام شوند، پس از این بازی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «یورو اسپورت» گفت: مهمترین چیز این است که ما در دیدار فینال به پیروزی رسیدیم. بنا به دلایلی بازی پیچیده‌ای بود. هنوز چیزهایی هست که باید در آنها پیشرفت کنیم و باید این موارد را آنالیز کنیم اما این پیروزی ارزشمندی بود.

وی همچنین به اشاره به بازی فیزیکی و پربرخورد سن‌اتین که در کنار اخراج لویک پرین، 6 کارت زرد دیگر هم بازیکنان این تیم در طول بازی دریافت کردند، افزود: در سه بازی اخیرمان مقابل سن‌اتین، آنها همیشه در 30 دقیقه اول بازی یک اخراجی داشته‌اند. نمی‌توانم به شما بگویم که پیش از بازی در رختکن چه چیزی به بازیکنانم گفتم اما توجه داشته باشید که ما در این بازی تنها سه کارت زرد (مارکو وراتی هم با حضور در میدان چهارمین کارت زرد PSG را گرفت) دریافت کردیم.

سرمربی آلمانی پاری‌سن‌ژرمن همچنین در خصوص ستاره فرانسوی‌اش که در دقیقه 31 روی تکل خشن لویک پرین مصدوم شد و دو دقیقه بعد از زمین بیرون رفت و در فاصله 19 روز مانده به بازی حساس با آتالانتا در دور رفت از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، نیمه دوم با عصا روی نیمکت PSG حاضر شد، اظهار داشت: در حال حاضر خبری از وضعیت کیلیان امباپه ندارم. هرکسی می‌تواند پس از دیدن تصاویر مصدومیت او نگران باشد که البته من هم از این بابت نگرانی دارم.

توخل در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره اولین بازی رسمی تیمش پس از دوران پساکرونا خاطرنشان کرد: با وجود برتری نفری ما نسبت به سن‌اتین، بازی سختی بود. این اولین بازی رسمی ما از زمان از سرگیری بازی‌ها بود اما چیزهای زیادی برای از دست دادن داشتیم. با این حال ما بخت اول پیروزی در این دیدار بودیم.

وی ادامه داد: ما موقعیت‌هایی برای به ثمر رساندن گل دوم داشتیم و یادم می‌آید سال گذشته در فینال جام حذفی فرانسه در حالی که 2 بر صفر از رن پیش بودیم، در نهایت (در ضربات پنالتی) نتیجه را واگذار کردیم. به هر حال ما بابت این برد خوشحالیم. ما در این دیدار دروازه‌مان را بسته نگه داشتیم و با وجود اینکه در بهترین فرم خود نبودیم، عصبانی نشدیم.

پاری‌سن‌ژرمن پیش از این، قهرمان لیگ مختومه شده لوشامپیونه فرانسه اعلام شده بود.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم