توخل: اگر پایم سالم بود از خوشحالی 40 متر می‌دویدم!/ جشن تولدی فراموش نشدنی برای پاری‌سن‌ژرمن ساختیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، توماس توخل سرمربی تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن پس از پیروزی 2 بر یک مردانش مقابل آتالانتا در وقت‌های تلف شده اولین بازی از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که در آن PSG باخت یک بر صفر را در فاصله دقایق 90 تا 93 با پیروزی عوض و برای اولین بار در تاریخ این باشگاه به مرحله نیمه نهایی صعود کردند، به خبرنگاران گفت: تصور کنید اگر هر دو پایم سالم بود چه کار می‌کردم! (پای چپ توخل در تمرینات پیش از بازی شکسته بود) شاید اگر پاهایم سالم بود امشب 40 متر می‌دویدم. امروز پنجاهمین سالروز تأسیس باشگاه است و این پیروزی و صعود تولدی فراموش نشدنی را برای آن ساخت.

سرمربی آلمانی پاریسی‌ها افزود: ما خوشحالم که این بخش از تاریخ باشگاه را رقم زدیم. مردمی که از بیرون نظاره‌گر ماجرا هستند نمی‌توانند درک کنند که رسیدن به چنین اهدافی چقدر سخت است و به نظرشان چون تیم ما یک تیم خوب و پرمهره است این کار باید آسان باشد اما محقق شدن چنین هدف‌هایی نیازمند تلاش فراوان است و این پیروزی و صعود یک گام بلند برای همه ما بود.

 

توخل افزود: با پیروزی‌مان در بازی برگشت مرحله قبلی مقابل دورتموند، من احساس کردم آن مانع روانی که باعث نتیجه گرفته‌مان می‌شد، از سراه را‌ ما برداشته شد. بعد از باخت‌مان در بازی رفت، همه می‌گفتند که پاری‌‌سن‌ژرمن به ناکامی برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی معروف است اما ما در دور برگشت بدون تماشاگر جبران کردیم. آماده کردن تیم برای بازی امشب بسیار سخت بود چون بازی ما به خاطر چند ما دور بودن از مسابقات ریتم نداشت اما من در روزهای اخیر می‌دیدم که تیم‌مان چقدر باانگیزه، با اراده و با اشتیاق تلاش می‌کند. تمرینات بازیکنان‌مان ترکیبی از عشق و سختکوشی بود و امشب نتیجه‌اش را گرفت. به نظر من پیروزی حق ما بود اما وقتی که شما اینقدر دیر گل می‌زنید پس قطعی‌ شانس هم یارتان بوده است و من هم اولین نفری هستیم که اعتراف می‌کنم برای کسب چنین پیروزی‌هایی شما به شانس هم نیاز دارید.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم