توافق یوفا و اتحادیه باشگاه‌های اروپا بر سر زمان به پایان رساندن مسابقات لیگ/ رده‌بندی یوفا تعیین کننده سهمیه‌ها نخواهد بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، طبق ادعای نشریه آ اس اسپانیا، اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) و اتحادیه باشگاه‌های اروپا (ECA) برای تعیین مهلت به پایان رساندن لیگ‌های داخلی با یکدیگر توافق کرده‌اند و بر این اساس قرار شده که تمامی مسابقات تا پایان ماه جولای (10 مرداد) خاتمه پیدا کنند تا ماه آگوست به طور کامل به برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان و لیگ اروپا اختصاص پیدا کند.

بر اساس این گزارش اتحادیه باشگاه‌های اروپا به یوفا تعهد داده که تمامی لیگ‌ها و جام‌های داخلی حداکثر تا پایان ماه جولای مسابقات تمام شده باشند تا نمایندگان آن کشورها در رقابت‌های اروپایی تمام تمرکز خود را صرف این مسابقات کنند.

رقابت‌های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا هر دو در مرحله یک هشتم نهایی قرار دارند اما برخی از تیم‌ها هم توانسته‌اند جواز صعود به مرحله بعد را کسب کنند.

در همین حال نشریه آ اس گزارش کرده؛ در صورتی که برخی لیگ‌ها مانند اردویژه هلند و ژوپیلر لیگ بلژیک مختومه اعلام شوند، تعیین نمایندگان اروپایی آنها را بر عهده فدراسیون آن کشورها خواهد گذاشت و برخلاف آنچه که در برخی گزارش‌ها آمده بود، از رده‌بندی باشگاهی یوفا برای تعیین تیم‌های فصل آینده لیگ اروپا و لیگ قهرمانان استفاده نخواهد شد. به این ترتیب هر کشوری که نتواند لیگش را به پایان برساند، باید بر اساس معیارهای خودش نمایندگانی را برای حضور در فصل آینده رقابت‌های اروپایی معرفی کند. ظاهراً برای فیفا مهمترین چیز این است که تا پایان ماه جولای فهرست تیم‌هایی که سهمیه رقابت‌های فصل آینده را کسب می‌کنند، مشخص باشد.

اگر مسابقات فوتبال در برخی کشورها مختومه اعلام شوند، سهمیه قهرمان جام حذفی نیز به تیم‌های دارای بالاترین رده در جدول لیگ اختصاص پیدا می‌کند.

تمامی این موارد قرار است در جلسه امشب (پنجشنبه) یوفا مورد بررسی قرار بگیرد. اتحادیه فوتبال اروپا طی دو روز اخیر از طریق ویدئو کنفرانس، نمایندگان 55 فدراسیون و اتحادیه عضو را در جریان گذاشته و نظر آنها را جویا شده بود.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم