تمجید ویژه ژاوی از دیونگ

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ ژاوی هرناندس که خود بین سال‌های 1998 تا 2015 در تیم اصلی بارسلونا عضویت داشت و به همراه آندرس اینیستا، خط میانی قدرتمندی را در این تیم شکل داده بودند، آینده روشنی را پیشِ روی فرنکی دیونگ می‌بیند. این هافبک هلندی که تابستان 2019 از آژاکس جدا و به جمع آبی‌واناری‌ها ملحق شد، فصل گذشته پتانسیل خود را با وجود ناکامی بارسا نشان داد.

ژاوی در گفت‌وگوی زنده در اینستاگرام رسمی مسابقات جام جهانی 2022 گفت: زمانی که بارسلونا فرنکی دیونگ را جذب کرد، خوشحال شدم. حتی در اینستاگرام برای فرنکی آرزوی موفقیت کردم و او هم پاسخ گفت «متشکرم، بازی برای بارسلونا افتخار است». من دیونگ را فوتبالیستی می‌دانم که می‌تواند دوره‌ای را در بارسلونا رقم بزند.

وی افزود: به طور حتم او برای تیم ملی هلند نیز یکی از بهترین بازیکنان نسل خود در جام جهانی 2022 قطر خواهد بود و از این بابت تردیدی ندارم. فرنکی هنوز بازیکن جوانی است. به اعتقاد من دیونگ بازیکن فوق‌العاده‌ای است که واهمه‌ای از بردن توپ به مناطقی که ممکن است کار برایش سخت شود، ندارد. فرنکی بازیکن خوبی است.

سرمربی کنونی السد قطر تصریح کرد: بدیهی است که بارسلونا به بازیکنانی در سطح عالی نیاز دارد، در غیر این صورت انتقادات همیشه وجود دارد. وقتی به بارسلونا ملحق می‌شوید بهترین بازیکنان جهان یعنی مسی، گریزمان، پیکه، بوسکتس و تراشتگن را کنار خود می‌بینید، به همین منظور نیاز به زمان دارید تا خودتان را با فرهنگ و زبانی مختلف وفق دهید.

ژاوی در ادامه یادآور شد: حتی کار برای من و اینیستا که تازه به بارسلونا پیوسته بودیم، سخت بود، زمانی که من 23 ساله بودم و آندرس 20 ساله. سخت است که در باشگاهی بزرگ تفاوت را رقم زد. فرنکی دیونگ، فرنگی دیونگ است. او کاری با اینیستا، با من و یا با بوسکتس ندارد و بازیکن کاملاً متفاوتی است.

اسطوره باشگاه بارسلونا خاطرنشان کرد: دیونگ بازیکن خیلی توانمندی است و سازمان‌دهنده این نسل از بازیکنان هلند خواهد بود. او توانایی این را دارد که تیم را از خط میانی سازمان دهد و تردیدی از این بابت ندارم. هلند بدشانس بود که به جام جهانی 2018 صعود نکرد، اما حالا نسلی از بازیکنانی را دارد که واقعاً خوب هستند و می‌توانند به دستاوردهای بزرگی برسند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم