تاتنهام از دولت انگلیس وام می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه تاتنهام در تلاش برای مبارزه با ویروس کرونا قصد گرفتن وام 175  میلیون پوندی از دولت انگلیس را دارد.

 شیوع گسترده ویروس کرونا باعث شده باشگاه‌ها با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم کنند. تیم‌های اروپایی در این مدت هیچ درآمدی از روش های معمول مثل حق پخش تلویزیونی و بلیت فروشی نداشتند  و عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه  تا مدت زمان زیادی  ادامه خواهد داشت.

بر این اساس باشگاه لندنی تاتنهام از تسهیلات مالی دولت انگلیس بعد از شیوع ویروس کرونا استفاده کرده  و وام 175  میلیون پوندی  را دریافت خواهد کرد. این وام در ابتدا به طور کامل به آنها داده  و با نرخ سود نیم درصدی بازپرداخت خواهد شد.

تاتنهام تا پایان یافتن دوران محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا با حدود 200 میلیون پوند ضرر مالی روبه‌رو خواهد شد.این تسهیلات مالی در ماه مارس توسط دولت انگلیس مورد تصویب قرار گرفت و برخی از شرکت‌های هواپیمایی از آن استفاده کرده‌اند.

همه مشکلات مالی برای تاتنهام در حالی اتفاق افتاد که آنها  20  درصد از حقوق بازیکنان و اعضای خود را کاهش دادند. تاتنهام سال گذشته سود 69  میلیون پوندی را به ثبت رساند تا درآمدش به بیش از 460  میلیون پوند برسد.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم