بواتنگ پس از جریمه شدن از سوی بایرن‌مونیخ: هر پدری بود کار مرا می‌کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژروم بواتنگ که روز دوشنبه با زیرپا گذاشتن قوانین وضع شده توسط باشگاه بایرن مونیخ اقدام به ترک شهر مونیخ کرده بود تا پسر چهار ساله‌اش به نام ژرمار را در برلین ببیند، از جانب این باشگاه آلمانی جریمه شد. این مدافع باتجربه اما می‌گوید هر پدری هم که جای او بود، همین کار را می‌کرد. ایالت باواریا اولین ایالت در آلمان بود که قرنطینه کامل را وضع کرد.

باشگاه بایرن مونیخ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «بواتنگ از انجام دستورالعمل‌های باشگاه با ترک مونیخ به مقصد دورتر، سرپیچی کرده است. این دستورالعمل‌ها مطابق با بخشنامه‌های ایالت باواریا در مورد محدودیت در رفت‌وآمدها و توصیه‌های مقامات بهداشت در مورد بازیکنان بایرن (پس از شیوع گسترده ویروس کرونا) به اجرا در می‌آید. بایرن معتقد است که این باشگاه وظیفه دارد تا الگویی برای دیگران باشد. در نتیجه این تخلف، باشگاه تصمیم گرفته جریمه‌ای را برای بواتنگ اعمال کند. باشگاه مبلغ این جریمه را به بیمارستان‌های مونیخ اهدا خواهد کرد.»

ژروم بواتنگ 31 ساله در این باره به نشریه آلمانی «بیلد» گفت: می‌دانم که قطعاً کار من برای اطلاع ندادن به باشگاه بابت این سفر اشتباه بود، اما در آن لحظه فقط به پسرم فکر می‌کردم. حال او خوب نبود و وقتی پسری، پدرش را صدا می‌زند، البته که پیش او می‌روم، حالا هر زمانی که می‌خواهد باشد.

وی افزود: به خاطر پسرم هرگونه تنبیهی را می‌پذیرم چون او فرزند من است. می‌خواهم ببینم پدری هم هست که نخواهد در چنین شرایطی پسر چهار ساله‌اش را ببیند؟ اگر جریمه‌ای برای این کار وجود داشته باشد، من به آن احترام می‌گذارم، اما ناراحت می‌شوم.  

رسانه‌های آلمانی گزارش داده‌اند بواتنگ پس از ملاقات پسرس در برلین در راه برگشت به مونیخ با خودوریش هم تصادف کرده است. اوایل هفته جاری بود که بواتنگ و چند تن از هم‌تیمی‌هایش مبلغ قابل‌توجهی را به خیریه‌هایی در مونیخ و برلین به منظور مبارزه با ویروس کرونا اهدا کردند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم