ایرج طهماسب و سعید آقاخانی چگونه از جوکر و مافیا سبقت گرفتند؟

«مهمونیِ» ایرج طهماسب و «راز بقا» ی سعید آقاخانی از جمله برنامه‌هایی بودند که توانستند در تعطیلات نوروزی توجه مخاطبان شبکه نمایش خانگی را به خود جلب کنند.

به گزارش هنر ام‌روز،  نوروز امسال، نمایش خانگی نیز همپای تلویزیون از تولیدات جدید خود رونمایی و سریال‌ها و برنامه‌های ویژه و نوروزی‌اش را منتشر کرد.

دو سریال کمدی «ساخت ایران ۳» و «راز بقا»، مجموعه «مهمونی» و فصل پنجم مسابقه «جوکر» و «شب‌های مافیا» در سه پلتفرم جداگانه منتشر شدند و هرکدام از آن‌ها، توجه تعدادی از مخاطبان را جلب کردند اما در این میان سریال «راز بقا» و مجموعه «مهمونی» بیشترین استقبال را داشتند.

راز بقا

پس از موفقیت سعید آقاخانی با سریال «نون. خ» و همکاری خوب او و امیر وفایی با یکدیگر در این مجموعه، توقعات از «راز بقا» بالا رفته بود و پیش‌بینی می‌شد سعید آقاخانی با این سریال، ورود قدرتمندی به شبکه نمایش خانگی داشته باشد.

در طول تعطیلات نوروز سه قسمت از «راز بقا» منتشر شد و فعلا در ابتدای سریال می‌توان گفت انتظارات برآورده شد.

این مجموعه درباره دو برادر به نام‌های رحیم و حاتم با بازی بهرام افشاری و حسن معجونی است که اولی، شخصیتی مردم‌آزار و بیکار است و دومی در عین بی‌لیاقتی در سودای به دست آوردن مقام و منصب است! این سریال، شخصیت‌های دیگری هم دارد که هرکدام به بهانه اتفاق و ماجرای خاصی به این شخصیت‌ها ارتباط پیدا می‌کنند.

«راز بقا» در شروع به خوبی و با پرداختن به جزئیات جذاب، شخصیت‌هایش را به مخاطب معرفی و او را با کاراکترها همراه کرد. این مجموعه در روایت قصه هم عملکرد درستی داشته و توانسته است با قصه‌ای خوش‌ریتم و پرماجرا، تماشاگر را به دنبال خود بکشاند. دانلود سریال راز بقا

دیگر امتیاز مهم «راز بقا» کیفیت کمدی و شوخی‌های آن است. سریال برای خنداندن مخاطب به شوخی‌های کلامی تکیه نکرده و به پشتوانه موقعیت‌های کمدی فراوانش از مخاطب خنده می‌گیرد.

یکی دیگر از نقاط قوت سریال، بازی بازیگران آن است. بهرام افشاری، حسن معجونی و سعید آقاخانی کاملا از پس ایفای نقش خود برآمده‌اند. دیگر چهره‌ها مانند فریبا جدیکار، یدالله شادمانی و سیروس میمنت نیز انتخاب‌های مناسبی برای «راز بقا» بوده‌اند.

مهمونی

یکی دیگر از برگ‌های برنده نمایش خانگی در نوروز امسال، مجموعه «مهمونی» کاری از ایرج طهماسب بود. «آقای مجری» پس از مدتی غیبت در تلویزیون با شخصیت‌های عروسکی جدید و قصه‌های تازه به شبکه نمایش خانگی آمده و دوباره یاد و خاطره مجموعه «کلاه قرمزی» را برای مخاطبان زنده کرده است.

ساختار «مهمونی» مشابه «کلاه قرمزی» است. ایرج طهماسب در مقام مجری برنامه با شخصیت‌های عروسکی مختلف روبه‌رو می‌شود و با هرکدام از آن‌ها، چالش‌های خاص خودشان را دارد.

این شخصیت‌ها نیز مانند کاراکترهای «کلاه قرمزی» سادگی، اشتباهات و نقص‌هایی دارند و با ویژگی‌های رفتاری مشخص و تکیه‌کلام‌های خاصی به تماشاگر معرفی شدند. دانلود سریال مهمونی

از میان شخصیت‌های عروسکی، «بادوم» (بچه) و «پشه» با صداپیشگی هوتن شکیبا و کاظم سیاحی، شخصیت‌های بامزه‌تری از آب درآمده‌اند و نزد مخاطبان نیز بیش از دیگر شخصیت‌ها یعنی «شاباش»، «دی‌جی»، «کته»، «قیمه» و «خوشگلِ بابا» مورد توجه واقع شده‌اند.