اولین مصاحبه رونالدینیو پس از زندانی شدن در پاراگوئه: هرگز فکر نمی‌کردم به چنین دردسری بیفتم/ این موضوع ضربه سنگینی به من زد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نزدیک به دو ماه پیش بود که رونالدینیو و برادرش روبرتو ده‌‌آسیس به دلیل استفاده از گذرنامه‌های جعلی که در آن ملیت آنها پاراگوئه‌ای درج شده بود، وارد این کشور و در پایتختش دستگیر شدند. او یک ماه پشت میله‌ها بود و بعد از آن هم در حصر خانگی به سر برده که تا هنوز ادامه دارد. رونالدینیو در اولین بازجویی‌ها مدعی شد که این گذرنامه‌ها را در فرودگاه آسونسیون به او برادرش داده‌اند اما توضیحات آنها برای قاضی پرونده قانع کننده نبوده و به همین دلیل روند تحقیقات برای مشخص شدن دلیل واقعی استفاده آنها از این گذرنامه‌های جعلی ادامه دارد. گفته می‌شود در صورتی که ثابت شود او عامدانه و با یکسری اهداف خاص مانند پولشویی و کلاهبرداری و … از این گذرنامه‌ها استفاده کرده، ممکن است 5 سال حبس برای ستاره سابق بارسلونا در نظر گرفته شود.

رونالدینیو از آن زمان تا کنون با هیچ رسانه‌ای درباره اتفاقات رخ داده صحبت نکرده بود اما شبکه تلویزیونی آب‌ث کولور پاراگونه توانسته با او در هتل محل اقامتش گفت‌و‌گویی انجام دهد.

رونالدینیوی 40 ساله در این باره گفت: زمانی که فهمیدیم گذرنامه‌های‌مان قانونی نیستند، شوکه شدیم. از آن زمان به بعد تمام تلاش‌مان را برای همکاری با سیستم قضایی پاراگوئه جهت مشخص شدن حقایق انجام داده‌ایم. از آن روز تا به امروز ما همه چیز را توضیح داده‌ایم و هر کاری که از ما خواسته شده بود، انجام دادیم.

رونالدینیو درباره حس خود زمانی که به او خبر دادند باید به زندان برود هم گفت: ضربه سنگینی بود. من هرگز تصور نمی‌کرد که به چنین دردسر بیفتم. در تمام عمرم سعی کرده‌ام که به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن زندگی کنم و با بازی‌هایم مردم را سرگرم و خوشحال کنم.

دوران حبس برای رونالدینیو اگرچه سخت اما خالی از لطف هم نبود. او در آنجا دوستان زیادی برای خودش پیدا کرد که با آنها توانست فوتبال بازی کند. شاید به همین دلیل است که او می‌گوید با وجود بازداشت و زندانی شدنش در پاراگوئه، از مردم این کشور کینه به دل ندارد. او همچنین گفت اعتقادات مذهبی‌اش به او کمک کرده که روزهای سخت اخیر را سپری کند.

رونالدینیو افزود: من از همان اولین روزی که وارد این پاراگوئه شدم تا به امروز خونگرمی، محبت و احترام تمام مردم این کشور را احساس کرده‌ام و بابت این موضوع بسیار قدردان آنها هستم. من اعتقادات خودم را دارم و همیشه برای اینکه کارهایم درست شود، دعا می‌کنم. امیدوارم این وضعیت هم هرچه زودتر به پایان برسد.

ستاره پیشین بارسلونا سپس به دردسرهایی که شیوع ویروس کرونا برای فوتبال دنیا ساخته است اشاره داشت و در پاسخ به این سؤال که اولین کارش بعد از آزادی از پاراگوئه چه خواهد بود گفت: اولین کاری که انجام خواهم داد این است که می‌روم و صورت مادرم را می‌بوسم. او این در مدت خیلی عذاب کشیده و به خاطر شیوع کرونا هم مجبور بوده در خانه‌اش بماند. بعد از آن به فکر جبران ضربه‌هایی خواهم بود که این وضعیت به وجود آورده است و با قدرت و ایمان به زندگی ادامه دهم.

وکلای رونالدینیو پیش از این مدعی شده‌‌اند که گذرنامه جعلی که در هتل محل اقامت رونالدینیو کشف شد، هدیه‌ای از سوی یک اسپانسر محلی بوده و خود او هم خبر نداشته که مرتکب چه تخلفی می‌شود. سال گذشته گذرنامه‌های برزیلی و اسپانیایی رونالدینیو به خاطر درگیری‌های حقوقی‌اش با دولت برزیل و بدهی چند میلیون دلاری‌اش به دولت کشورش ضبط شده بود.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم