اوبامیانگ: برای اینکه مهاجم سطح بالایی باشید، نیاز به کسب جام‌های قهرمانی ندارید

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ پی‌یر امریک اوبامیانگ که از او به عنوان یکی از بهترین مهاجمان حال حاضر جهان یاد می‌شود، دوران حرفه‌ای‌اش با جام‌های قهرمانی قابل‌توجهی همراه نبوده است. او تنها یک بار با سن‌اتین فاتح جام اتحادیه فرانسه شده و با بوروسیا دورتموند هم یک بار قهرمانی در جام حذفی آلمان و دو بار قهرمانی در سوپرجام آلمان را تجربه کرده، این در حالی است که هنوز با آرسنال جامی را کسب نکرده است.

این مهاجم 30 ساله در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورتس» در واکنش به شایعات مطرح شده مبنی بر اینکه به دلیل ناتوانی آرسنال در کسب جام او را برای تمدید قرارداد بی‌میل کرده است، گفت: من یک مهاجم هستم به همین خاطر از خودم دفاع خواهم کرد و باید بگویم برای اینکه مهاجم سطح بالایی باشید، نیاز به کسب جام‌های قهرمانی ندارید. کسب قهرمانی به شما کمک خواهد کرد اما ما تاکنون بازیکنان بزرگ زیادی را دیده‌ایم که قهرمانی‌ را تجربه نکرده‌اند اما به خاطر کیفیت بازی‌شان به آنها احترام می‌گذاریم. شما نیازی به کسب عناوین قهرمانی ندارید، اما اگر این اتفاق بیفتد، چه بهتر.

اوبامیانگ در پاسخ به این پرسش که «آیا آرسنال نسبت به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا امیدوار است؟»، اظهار داشت: به نظرم این کار شدنی است. هر چیزی امکان‌پذیر است. فصل گذشته ما 10 امتیاز با تیم چهار جدول اختلاف داشتیم اما بازگشت خوبی در ادامه داشتیم و در نهایت در آستانه کسب سهمیه بودیم، اما به نظرم این فصل می‌توانیم این کار را انجام دهیم. با توجه به بازی‌هایی که در پیش داریم و با توجه به بازی‌هایی که رقبای‌مان دارند، به نظرم هر چیزی امکان‌پذیر است.

وی افزود: ما باید روی کارمان خودمان تمرکز کنیم و تیم عالی کار می‌کند. ما باید در برخی موارد پیشرفت کنیم اما اطمینان دارم که حالا تحت‌فشار بیشتری هستیم، چون تنها راه حضورمان در رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان، کسب سهمیه از طریق لیگ برتر است. به همین دلیل باید روی کارمان تمرکز کنیم و سعی کنیم به هدف‌مان برسیم.

اوبامیانگ که فصل گذشته با به ثمر رساندن 22 گل، به طور مشترک با سادیو مانه و محمد صلاح عنوان بهترین گلزن لیگ برتر انگلیس را از آن خود کرد، قرارداد فعلی‌اش با آرسنال در پایان ماه ژوئن 2021 به اتمام خواهد رسید.

این مهاجم گابنی که شایعاتی در خصوص احتمال پیوستن به بارسلونا  و رئال مادرید مطرح است، در فصل جاری هم در 30 بازی از رقابت‌های مختلف 20 گل برای توپچی‌های لندن به ثمر رسانده است.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم