ادعای «میرر»؛ لیورپول سال 2004 بنیتس را به مورینیو ترجیح داد!

به گزارش خبرگزاری تسنیم و بنا بر ادعای «میرر»، ژوزه مورینیو، سرمربی مشهور فعلی تیم فوتبال تاتنهام سال 2004 در آستانه قبول هدایت لیورپول بود اما سران تیم انگلیسی، رافا بنیتس را به او ترجیح دادند.

در اواخر فصل 2004 -2003 که لیورپول برای رسیدن به لیگ قهرمانان دچار مشکل شده بود، سران باشگاه به بررسی جانشین‌های محتمل برای ژرارد هولیه پرداختند. هر چند در نهایت مربی فرانسوی توانست تیمش را به رتبه لازم برای صعود به لیگ قهرمانان برساند اما تصمیم برای جانشینی او گرفته شده بود و مورینیو هم یکی از گزینه‌ها بود. «نیکولا ویلاس» خبرنگاری فرانسوی به تازگی کتابی با عنوان «مورینیو؛ حکایت آقای خاص از ابتدا تا افتخار» منتشر کرده که در آن ژرژ بایدک (مشاور پیشین مورینیو) حرف‌های جالبی زده است.

او در این باره گفته: مورینیو باید راهی لیورپول می‌شد. ریک پری (مدیر اجرایی وقت باشگاه) مسئول انتقالات بود و ما با هم به توافق رسیدیم. به خاطر این که هولیه هنوز سرمربی لیورپول بود، از ما خواستند 15 روز صبر کنیم. در نهایت قرمزها سراغ رافائل بنیتس سرمربی والنسیا رفتند و مورینیو هم راهی چلسی شد.

 جیمی کرگر، مدافع پیشین لیورپول، ماه گذشته در این رابطه به اسکای گفته بود: ژرار هولیه شغلش را از دست داده بود و ریک پری در یک مقطع با بنیتس مذاکره کرد. او بازیکنان اصلی تیم را از روند مذاکرات مطلع می‌کرد و از ژوزه مورینیو هم نام برد.به خاطر لیگ اسپانیا، شناخت بیشتری از بنیتس داشتم و به نظر می‌رسید او آماده این مسئولیت باشد.فکر می‌کنم این احساس وجود داشت که مورینیو نمی‌تواند سرمربی لیورپول باشد. شاید به خاطر طرز رفتارش در آن دوره بود. با وجود این که دویدنش کنار خط در اولدترافورد حس خارق العاده‌ای داشت، فکر می‌کنم بازیکنان هم احساس می‌کردند او با سبک و سیاق لیورپول همخوانی ندارد.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم