ادعای جنجالی کوریره دلواسپورت: دو باشگاه سری A از اعلام ابتلای بازیکنان‌شان به کرونا خودداری می‌کنند!

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه کوریره دلواسپورت با انتشار گزارشی جنجالی مدعی شده است که در آستانه از سرگیری مسابقات فوتبال در ایتالیا که از هفته آینده آغاز می‌شوند، دو تیم توطئه کرده‌اند و قصد دارند دست به اقدامی بزنند که از آغاز مجدد مسابقات جلوگیری شود.

این نشریه مدعی شده که دو باشگاه سری A ابتلای اعضای خود به ویروس کووید 19 را پنهان کرده‌اند تا در زمانی مناسب پس از آغاز دوباره مسابقات آن را اعلام کنند و باعث نیمه تمام ماندن فصل شوند. گویا یکی از شروط مقامات دولتی کشور ایتالیا برای موافقت با ازسرگیری مسابقات فوتبال این بوده که در صورت ابتلای فرد یا افرادی دیگر به کرونا پس از شروع مجدد مسابقات، فصل مختومه اعلام شود تا سلامت سایر بازیکنان به خطر نیفتد. علاوه بر این 16 تا از باشگاه‌های سری A نیز در جلسه‌ای که اخیراً با سازمان لیگ این کشور داشتند، قبول کردند که در صورت نیمه تمام ماندن فصل به هر دلیلی، نه تیمی به عنوان قهرمان معرفی شود، نه تیمی سقوط کند. ظاهراً با استناد به همین موارد، دو تیم قصد دارند مانع از مشخص شدن تکلیف مسابقات در زمین مسابقه شوند و نیمه تمام ماندن فصل به نفع آنهاست.

پس از انتشار این خبر توسط ایوان زتزارونی خبرنگار نشریه کوریره که از آن به عنوان یک شایعه یاد کرد، کلمنته ماستلا،‌ شهردار شهر بنوِنتو هم به این موضوع دامن زد و فوراً خواستار رسیدگی به موضوع و انجام تحقیقات کافی در این زمینه شد. دلیل این موضوع هم نگرانی او از پایمال شدن حق تیم این شهر (بنونتو) است که با اختلاف 20 امتیاز صدرنشین جدول رده‌بندی سری B‌ است و اگر فصل نیمه تمام بماند از صعود به سری A محروم خواهد شد.

میلان تنها باشگاهی بوده که با مشخص نشدن قهرمان و تیم‌های سقوط کننده در صورت نیمه تمام ماندن فصل مخالفت کرد و سه باشگاه رم، لاتزیو و ناپولی هم رأی ممتنع داده‌اند. بسیاری بر این باور هستند که فدراسیون فوتبال ایتالیا در جلسه امروز (دوشنبه) خود نیمه تمام فصل را رد خواهد کرد و برگزاری بازی‌های پلی‌آف یا الگوریتمی دیگر را برای تعیین سرنوشت لیگ در صورت نیمه تمام ماندن مسابقات، معرفی خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم