احتمال در نظر گرفته شدن پنجره نقل و انتقالاتی جدید از سوی فیفا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، منابع خبری موثق گزارش داده‌اند فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به خاطر مختل شدن مسابقات فوتبال در نتیجه شیوع ویروس کرونا،قصد در نظر گرفتن یک پنجره نقل و انتقالاتی خارج از برنامه از اول ماه ژوئیه به مدت یک ماه ( از 10 تیر تا 10 مرداد) را دارد.

 البته این پنجره فقط مربوط به بازیکنانی است که قراردادشان در تاریخ 30 ژوئن(10 تیرماه) منقضی می‌شود. بازیکنانی که قراردادهایشان در این تاریخ به پایان نمی‌رسد بدون هیچ تغییری به فعالیت ادامه خواهند داد.

 اکثر قراردادهای منتهی به پایان فصل در تاریخ 30 ژوئن خواهد بود و  از همین رو انتظار می‌رود  دوره نقل و انتقالات تابستانی برای فصل جدید از اوایل سپتامبر (اواسط شهریورماه) آغاز شود  چون این احتمال وجود دارد که برگزاری بازی‌های این فصل تا مردادماه طول بکشد.

فیفا چند روز قبل فاش کرده بود به دلیل بحران کرونا قصد دارد یک دوره نقل و انتقالات فوق العاده برگزار کند.جیمز کیتچینگ، مدیر هیات تنظیم مقررات فیفا در گفت و گو با شبکه  IRD آلمان گفت: آنچه اکنون و در این بحران وجود دارد این است که یک دوره نقل و انتقالات  جدید می‌تواند  برای فدراسیون‌های عضو امکان پذیر باشد؛  هرچند این زمان نمی تواند بیشتر 16 هفته باشد.

قرار است پنجره نقل و انتقالات سوم به صورت فوق العاده و برای زمان مشخص و تا پایان فصل جاری باز شود که این موضوع توسط فیفا مشخص خواهد شد.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم