احتمال به تعویق افتادن جام جهانی 2022 و خطر گرفتن میزبانی از قطری‌ها

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت خبری «24» امارات، با توجه به شرایط موجود که اکثر مسابقات ورزشی در سراسر جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا (کووید 19) به حالت تعلیق درآمده‌اند، مسابقات جام جهانی 2022 هم بی‌تأثیر از این قاعده نخواهد بود. در تابستان پیش‌رو شاهد تعطیلی کامل رویدادهای ورزشی خواهیم بود، تابستانی که قرار بود رویدادهای پرشماری از جمله یورو 2020، کوپا آمه‌ریکا 2020 و بازی‌های المپیک 2020 توکیو برگزار شوند، اما برگزاری یورو 2020 به خاطر شرایط موجود به طور رسمی یک سال به تعویق افتاد و این سناریو برای مسابقات کوپا آمه‌ریکا و المپیک توکیو هم رقم خورد.

تابستان 2021 سالی مملو از رویداد خواهد بود، این در حالی است که برگزاری مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 در تمامی قاره‌ها هم ادامه خواهد داشت. با توجه به این موضوع و برگزاری تورنمنت مهمی همچون یورو در سال 2021، برگزاری بازی‌های بزرگترین رویداد فوتبال جهان یعنی جام جهانی در فاصله کمتر از 18 ماه منطقی به نظر نمی‌رسد.

بزرگترین تهدید اما برای جام جهانی 2022 تنها به تعویق افتادن برگزاری آن نیست، بلکه حتی ممکن است میزبانی این رویداد از قطر گرفته و به کشوری دیگر داده شود. با توجه به اینکه در حال حاضر قطر در زمستان 2022 میزبان این رویداد است، ممکن است برگزاری این بازی‌ها به تابستان 2023 موکول شود و همین موضوع در را به روی کشورهای اروپایی و آمریکایی برای میزبانی از این رویداد مهم باز کند.  

شکی نیست که تقویم بازی‌های جام جهانی 2022 در دوره پیش‌رو به خاطر به تعویق افتادن برگزاری برخی از رویدادهای ورزشی با بحرانی جدی روبه‌رو خواهد شد که این اتفاق تأثیر منفی بر برنامه‌های فیفا خواهد گذاشت که پیش از این اعلام کرده بود مسابقات جام جهانی باشگاه‌ها برای اولین بار در تابستان 2021 با حضور 24 تیم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم