آنیلی: موضع یوونتوس در مورد مسئله کرونا از اول مشخص بود/ با رئیس اینتر هم‌نظر هستم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آندره‌آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس از همتایان خود در دیگر باشگاه‌های سری  A خواست که به توصیه مقامات ایتالیا درباره ضعیت به وجود آمده در این کشور به دلیل شیوع کرونا توجه و از ترجیح دادن منافع شخصی و گروهی خود به سلامتی مردم خودداری کنند.

در پی شیوع گسترده بیماری کرونا در ایتالیا بسیاری از بازی‌های کالچو از جمله بازی تیم‌های فوتبال یوونتوس و اینتر که قرار بود یکشنبه این هفته در تورین برگزار شود، لغو شده و این مسئله نارضایتی‌هایی را برای تقریباً همه اعضای فوتبال ایتالیا به وجود آورده تا حدی که باعث جنگ لفظی و توهین علنی استیون ژانگ رئیس باشگاه اینتر از پائولو دال‌پینو رئیس سری A و شکایت دال‌پینو در اقدام متقابل شده است.

آنیلی در یک جلسه راجع به وضعیت موجود در فوتبال ایتالیا گفت: موضع ما در قبال مسئله کرونا از ابتدا شفاف بود. ما باید مطمئن باشیم که این تصمیم جامعه علمی است که به ما گفته چه کاری باید انجام دهیم و چه کاری نباید انجام دهیم. با توجه به آن هم دولت یکسری تصمیمات اتخاذ می‌کند که مقامات ورزشی ملزم به اجرای آن هستند.

رئیس باشگاه یوونتوس ادامه داد: من برای استیون ژانگ احترام فراوانی قائلم. در این وضعیت ما باید آثار اقتصادی (ناشی از برگزاری بازی‌ها پشت درهای بسته) را نادیده بگیریم. می‌دانم که استیون ژانگ هم نظری مشابه به من دارد. یکی دو هفته پیش او برای صرف شام به منزل من آمد و در آنجا ما درباره شیوع کرونا با هم صحبت کردیم و درباره اینکه اوضاع چقدر جدی است. در این وضعیت باشگاه‌ها نباید آن نهادی باشند که تصمیم می‌گیرند چه اتفاقی باید صورت بگیرد و چه اتفاقی نباید رخ دهد. مقامات کشور باید در این خصوص تصمیم‌گیری کنند و ما هم موظف هستیم که به چیزی که آنها به ما می‌گویند عمل کنیم.

کمک صد هزار یورویی اینتر

باشگاه اینتر و رئیس آن استیون ژانگ اعلام کرده‌اند که رقمی معادل 100 هزار یورو به واد تحقیقات بیوپزشکی بیمارستان ساکو شهر میلان برای کمک به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در ایتالیا کمک کرده‌اند. تا کنون بیش از 3 هزار نفر در ایتالیا به کرونا مبتلا شده‌اند و 107 نفر هم بر اثر ابتلای به این ویروس جان سپرده‌اند. منطقه لمباردی که شهر میلان هم در آن واقع است، مرکز آغاز شیوع کرونا در ایتالیا بوده و به همین دلیل برنامه تیم‌های این منطقه بیش از همه تحت تأثیر قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم