آنچلوتی: از عملکرد خامس راضی‌ام/ اگر دنبال بازیکن سرعتی بودم بولت را می‌خریدم!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال اورتون در اولین بازی خود در فصل جدید لیگ برتر موفق شد میزبانش تاتنهام را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد. در این بازی خامس رودریگس هافبک کلمبیایی جدید اورتونی‌ها به میدان رفت و در اولین بازی خود برای این تیم عملکرد خوبی داشت، چرا که پنج موقعیت گلزنی برای تیمش ساخت. با این حال برخی خبرنگاران در پایان بازی سرعت پایین و وضعیت جسمانی ستاره سابق رئال مادرید را زیر سؤال بردند.

کارلو آنچلوتی سرمربی اورتون اما از عملکرد خامس ابراز خرسندی کرد. او در این باره گفت: بازیکنانی که می‌‌توانند فوتبال بازی کنند، نیاز به زمان زیادی برای تطبیق دادن خود با شرایط تیم ندارند. خامس هم می‌داند که چه کارهایی باید انجام دهد، ‌همین‌طور دیگر بازیکنان جدید ما مانند آلان و داکور. من پیش از بازی به آنها گفتم که فقط کیفیت بازی‌تان را نشان دهید و آنها هم همین کار را انجام دادند. ما در خط میانی‌مان ترکیب خوبی داریم. فصل پیش بازیکنانی داشتیم که در کار با توپ ماهر بودند، اما شما باید بازیکنانی داشته باشید که در بازی بدون توپ هم مهارت داشته باشند.

آنچلوتی افزود: خامس سریع‌ترین بازیکن دنیا نیست، اما کلی توانایی دارد. ما هم از او استفاده می‌کنیم که همین توانایی‌ها را نشان دهد. او یک بال نیست، اما می‌تواند کمی به مرکز زمین نزدیک شود تا توپ بگیرد. خامس بازیکن خطرناکی است. من درباره شرایط جسمانی او هم نگران نیستم. اگر دنبال سرعت و قدرت بدنی بالا بودم اوسین بولت را می‌خریدم، نه خامس را. او توانایی کنترل توپ را دارد، پاس‌های سالم می‌دهد و هنگامی که پا به توپ می‌شود خیلی راحت بازی می‌کند.

کارلتو در پایان درباره عملکرد تیمش مقابل تاتنهام هم گفت: بازی خوبی بود همان بازی که من از تیمم انتظار داشتم. کارمان آسان نبود، اما پرانرژی بودیم. عملکردمان فوق‌العاده بود. در ابتدای بازی مشکلاتی داشتیم، اما کم‌کم برطرف شد. بعد از مدت‌ها هواداران خوشحال شدند. در گذشته شکست دادن تاتنهام در خانه‌اش برای ما کار آسانی نبود، اما امشب ما این کار را کردیم و این هم شیوه خوبی برای شروع فصل بود. البته این بردها باید تداوم داشته باشد. فصل پیش ما خیلی فراز و نشیب داشتیم، اما این بازی به ما نشان داد که می‌توانیم با هر تیمی رقابت کنیم.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم