در نوبت اکران فیلم زالاوا و درخواست نمایش ۳ فیلم جدید

سخنگوی شورای صنفی نمایش از متقاضی شدن سه فیلم جدید برای اکران و آغاز نمایش «زالاوا» خبر داد.

همایون اسعدیان – دبیر و سخنگو شورای صنفی نمایش – درباره جلسه این شورا که یکشنبه، پنجم تیرماه در خانه سینما برگزار شد به ایسنا گفت:‌ در این جلسه مقرر شد که از این پس پخش‌کننده‌ها به شیوه سابق تقاضای اکران فیلم‌ها را برای شورای صنفی نمایش بفرستند، چون در این مدت برای سازمان سینمایی ارسال می‌شد و بر همین اساس در جلسه امروز تقاضا برای اکران سه فیلم اعلام وصول شد.

به گفته وی این فیلم‌ها «پیتوک» به کارگردانی مجید صالحی، «تی‌تی» ساخته آیدا پناهنده و «بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی هستند و زمان اکران آن‌ها در آینده مشخص خواهد شد. با این حال اکران فیلم‌های روی پرده همچنان ادامه دارد.

او افزود:‌ «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری نیز از این هفته (هشتم تیرماه) در سینماها اکران می‌شود.

اسعدیان همچنین گفت: شورای صنفی نمایش همانطور که در هفته گذشته هم تاکید کرد، معتقد است که در یک شرایط بحرانی هستیم و نمی‌توان فیلم‌ها را صرفا فقط اکران کرد، چون در این شرایط نوعی نابود کردن آن‌هاست؛ به همین دلیل ما تقاضای رسمی تشکیل جلسه‌ی شورای راهبری را مطرح کرده‌ایم تا با حضور نماینده‌ی شورای صنفی نمایش در آنجا طرح موضع و دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را مطرح کنیم تا به راه حلی برای یک دو ماه آینده برسیم، چرا که تقریبا یک ماه دیگر محرم را در پیش داریم و شاید تا پایان ماه محرم اتفاق خاصی نیفتد، ولی باید از الان برای پایان مرداد برنامه‌ریزی کنیم تا برای اکران فیلم‌ها راهگشایی کرد.

قرار بود فیلم سینمایی «زالاوا» از اول دی‌ماه سال گذشته در سینماها اکران شود که گروه سازنده در آن مقطع با توجه به شرایط موجود انصراف دادند. این فیلم که در ژانر وحشت ساخته شده و در جشنوارهایی با همین مضمون هم شرکت کرده، به تهیه‌کنندگی روح‌الله برادری و سمیرا برادری و نویسندگی ارسلان امیری، آیدا پناهنده و تهمینه بهرام است که در آن نوید پورفرج، پوریا رحیمی سام و هدی زین‌العابدین از بازیگران اصلی هستند.