کلینزمن پس از استعفا از سرمربیگری هرتابرلین: مدیران باشگاه انتظاراتم را برآورده نکردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یورگن کلینزمن سرمربی تیم فوتبال هرتابرلین که ماه نوامبر سال 2019 هدایت این تیم را برعهده گرفت پس از تنها 10 هفته کار در کادر فنی تیم پایتخت آلمان، استعفا کرد.

سرمربی پیشین بایرن مونیخ و تیم ملی آمریکا، با مأموریت خارج کردن هرتابرلین از منطقه سقوط جدول بوندس‌لیگا به عنوان سرمربی این تیم منصوب شد در توضیح دلیل استعفای خود، عدم حمایت کافی مدیران باشگاه از او با وجود پیشرفت‌های قابل توجه در وضعیت تیم تحت هدایت او عنوان کرد.

کلینزمن 55 ساله در صفحه شخصی‌اش در سایت فیس‌بوک نوشت: حرفم را با تشکری بزرگ از همه بازیکنان، هواداران، تماشاگران، ناظران و دست‌اندرکاران باشگاه هرتابرلین بابت حمایت و همکاری که در این 10 هفته نشان دادند آغاز می‌کنم. این 10 هفته برای من برهه مهیجی بود و چالش‌های جالبی را پیش روی من قرار داد. محبوبیت این شهر و باشگاه در قلب من بیش از پیش شد. در پایان ماه نوامبر ما انتظارات مدیریت باشگاه را برآورده کردیم و تیمی جنگنده ساختیم که در مقطعی بسیار سخت مقاومت کرد. با وجود مدت زمان کوتاهی که در کنار هم بودیم به لطف حمایت افراد زیادی ما توانستیم شش امتیاز از منطقه سقوط جدول فاصله بگیریم. من کاملاً اطمینان دارم که هرتا به هدفش خواهد رسید و در بوندس‌لیگا خواهد ماند. با این حال در مورد خودم به عنوان سرمربی تیم باید بگویم آن چیزهایی که از باشگاه انتظار داشتم، محقق نشد. به همین دلیل به این نتیجه رسیده‌ام که باید سمت خود به عنوان سرمربی هرتا را ترک کنم و به نقش قبلی‌ام به عنوان یکی از اعضای هئیت نظارت باشگاه برگردم.

 

کلینزمن که در مدتی که هدایت هرتابرلین را برعهده داشت، 10 بازی سرمربی این تیم بود که در آنها 3 پیروزی کسب کرد، 3 مساوی داشت و چهار بار هم متحمل شکست شد.

پس از کناره‌گیری کلینزمن، الکساندر نوری به عنوان جانشین موقت او برای هدایت هرتابرلین انتخاب شد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم