کلوپ: در بازی تکراری با شروزبری حضور نخواهیم داشت، چون می‌خواهیم استراحت کنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یورگن کلوپ اعلام کرد که هیچیک از اعضای تیم اول باشگاه لیورپول در بازی تکراری این تیم مقابل تیم دسته سومی شروزبری در دور چهارم جام حذفی انگلیس حضور نخواهند داشت.

کلوپ که برای بازی تیمش در مرحله یک چهارم نهایی جام اتحادیه انگلیس هم تصمیم مشابهی اتخاذ کرده بود – تصمیمی اجباری که به دلیل مصادف شدن حضور لیورپول در جام جهانی باشگاه با بازی‌اش در جام اتحادیه گرفته و منجر به شکست مرسی‌سایدی‌ها مقابل استون ویلا و حذف آنها از این رقابت‌ها شد – تصمیم گرفته تیم ذخیره‌ها (زیر 23 ساله‌ها) باشگاه که هدایت آن بر عهده نیل کریچلی است را برای بازی تکراری مقابل شروزی به میدان بفرستد.

این بار اما کلوپ نه به خاطر همزمانی دو بازی تیمش با دو حریف متفاوت بلکه به خاطر استراحت دادن به مردانش چنین تصمیمی اتخاذ کرده است. این در حالیست که او از زمان ورودش به آنفیلد در ماه اکتبر سال 2015 هرگز نتوانسته لیورپول را به دور پنجم جام حذفی انگلیس برساند.

کلوپ که شاگردانش در بازی اول مقابل شروزبری، یکشنبه شب برد 2 بر صفر را با تساوی 2-2 عوض کردند، درباره بازی تکرار دو تیم که قرار است سوم فوریه برگزار شود، گفت: در ماه آوریل سال 2019، نامه‌ای از سوی سازمان لیگ ارسال شد که از ما خواسته شده بود به تعطیلات زمستانی احترام بگذاریم و در طول آن نه بازی دوستانه برگزاری کنیم و نه بازی رسمی. من هم دو هفته پیش به بازیکنانم گفتم که ما هم قرار است به تعطیلات برویم، پس این یعنی که ما در جام حذفی نخواهیم بود و این پسربچه‌ها هستند که مقابل شروزبری بازی می‌کنند، چون نمی‌خواهم تیم من به اینکه برای خواسته سازمان لیگ ارزش قائل نشده متهم شود. می‌دانم که این حرکت چندان محبوبی نیست اما من اینگونه به ماجرا نگاه می‌کنم. لیگ برتر از ما خواسته که به تعطیلات زمستانی احترام بگذاریم و این همان کاری است که می‌خواهیم انجام دهیم. اگر اتحادیه فوتبال انگلیس نمی‌خواهد به این درخواست احترام بگذارد، مشکلی نیست اما ما نمی‌توانیم برنامه‌مان را تغییر دهیم و بنابرین در آن بازی حضور نخواهیم داشت.

سرمربی آلمانی لیورپول با بیهوده خواندن بازی‌های تکراری در جام‌های حذفی انگلیس (در صورت تساوی دو تیم در بازی اول) ادامه داد: باید به فکر سلامت و وضعیت جسمانی بازیکنان بود. آنها به استراحت جسمی و فکری نیاز دارند. فلسفه تعطیلات زمستانی هم همین است اما بعد مسئولان یک تورنمنت دیگر می‌‌آیند و به ما می‌گویند که این تعطیلی را جدی نگیریم. ما اما پیشتر از اینها مجبور شدیم درباره این موضوعات تصمیمی‌گیری کنیم، چون بازیکنان‌مان خانواده دارند و بازیکنان ملی‌پوش‌مان مانند جردن هندرسون، فیرجیل فن‌دایک، واینالدوم، الکساندر آرنولد، صلاح و مانه هرگز زمان خالی ندارند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم