رئال مادرید – بارسلونا؛ جنگ قهرمانی لالیگا زیر سایه کرونا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دویست و هفتادو هفتمین ال‌کلاسیکوی تاریخ در چارچوب هفته بیست و ششم رقابت‌های لالیگا در بهترین بازه زمانی برای بارسلونا و هولناک‌ترین مقطع فصل برای رئال مادرید از راه  رسیده است. این در حالی است که تهدید جهانی ویروس کرونا رقابت‌های سری A ایتالیا را به شدت تحت تاثیر قرار داده و در لالیگا نیز اگرچه هنوز بازی‌ها بدون مشکل برگزار می‌شوند اما سایه این ویروس بر اسپانیا هم همچون سراسر جهان سنگینی می‌کند.

 تا 3 هفته پیش اوضاع کاملا متفاوت بود. رئال مادرید با برتری 3 امتیازی نسبت به بارسلونا قاطعانه در صدر قرار داشت و رقبای لالیگایی را یک به یک از دم تیغ می‌گذراند اما یک تساوی خانگی، شکست در خانه لوانته و متعاقبا باخت خانگی به منچسترسیتی در دور رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، اوضاع را برای تیم زیدان بحرانی کرد و چنانچه این روند با برتری بارسا در برنابئو (اتفاقی که به وفور در یک دهه اخیر رخ داده) ادامه یابد، فصل برای تیم سفیدپوش به دردناک‌ترین شکل ممکن به پایان خواهد رسید. بارسلونا پس از  پشت سر گذاشتن آزمون و خطاهایش با کیکه ستین، خودش را بازیافته و با برتری‌های متوالی حالا با اختلاف 2 امتیاز نسبت به رئال مادرید در صدر جدول لالیگا قرار دارد.

لالیگا اسپانیا ,

غایبان بازی 

 ادن ازار نه تنها این بازی بلکه ادامه فصل  را از دست داده و غایب بزرگ رئال مادرید در این جدال است. رودریگو هم به خاطر محاسبه کارت قرمز ناشی از شادی تحریک آمیز پس از گل در تیم دوم رئال مادرید به این رقابت نمی‌رسد. در سوی مقابل، سرخی روبرتو غایب بزرگ بارسلوناست و احتمال نرسیدن آلبا هم وجود دارد.

رویارویی‌های قبلی 

 در 276 جدال قبلی، بارسلونا با 115 برد شرایط بهتری دارد. رئال مادرید 99 بار به برتری رسیده و 62 جدال هم برنده نداشته است. در تاریخ لالیگا از مجموع 179 بازی، سهم هر 2 تیم 72 برد بوده و 35 تساوی هم حاصل شده است.

لالیگا اسپانیا ,

نکات کلیدی 

* بارسلونا در  7 ال‌کلاسیکوی اخیر به رئال مادرید نباخته است.

* رئال مادرید از زمان شکست 3 بر یک در اکتبر 2014 در خانه به بارسلونا نباخته است.

* آخرین برتری رئال مادرید مقابل بارسلونا در سوپر جام فصل 2018-2017 اسپانیا رقم خورد.

لالیگا اسپانیا ,

ترکیب احتمالی

 رئال مادرید: کورتوا، کارواخال، راموس، واران، مندی، کروس، کاسمیرو، والورده، ایسکو،  بنزما و بیل

بارسلونا: تراشتگن، سمدو، پیکه، اومتیتی، فیرپو، آرتور، بوسکتس، دی‌یونگ، ویدال، مسی و گریزمان

به گزارش تسنیم این دیدار ساعت 23:30 امشب (یکشنبه) به وقت ایران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم