بلاژویچ: اطمینان دارم اسکوچیچ با تیم ملی ایران نتایج لازم را خواهد گرفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دراگان اسکوچیچ 51 ساله پس از فسخ توافقی قراردادش با باشگاه صنعت نفت آبادان، روز پنجشنبه به طور رسمی از سوی فدراسیون فوتبال ایران به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی و جانشین مارک ویلموتس بلژیکی شد. او حالا پس از مربیانی همچون تومیسلاو ایویچ، استانکو پوکله‌پوویچ، میروسلاو بلاژویچ و برانکو ایوانکویچ، پنجمین سرمربی کرواتی است که هدایت تیم ملی ایران را برعهده می‌گیرد.

میروسلاو بلاژویچ 84 ساله که خود در سال 2001 هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده داشت، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «دنونیک نووه» کرواسی گفت: به خاطر دارم که اولین دیداری که من سرمربی تیم ملی ایران بودم، 110 هزار نفر در ورزشگاه بازی را از نزدیک دیدند و 30 هزار نفر خارج از ورزشگاه بودند و نتوانستند وارد ورشگاه شوند. من واقعاً خاطرات شگفت‌انگیزی از ایران دارم.

وی افزود: من تنها به یک دلیل تصمیم به ترک ایران گرفتم و آن این بود که عشق بیش از حد بدتر از نفرت است. ایرانی‌ها خیلی دوستم داشتند و هر کجا که مرا می‌دیدند، رویم را می‌بوسیدند. همانجا بود که فهمیدم باید ایران را ترک کنم و به برانکو ایوانکوویچ هم گفتم که تو به این کار ادامه بده، چون من نمی‌توانم در ایران بمانم.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در خصوص سرمربی جدید تیم ملی هم اظهار داشت: اطمینان دارم اسکوچیچ با تیم ملی ایران به نتایج لازم خواهد رسید، چون او مسیری در سخت‌ترین شرایط را پیموده است. دراگان تجربه کار در باشگاهی بزرگ را ندارد و با وجود سرمربیگری در باشگاه‌های کوچک، ایرانی‌ها تشخیص دادند که هدایت تیم ملی را به او بسپارند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم