اعلام کاندیداتوری کاسیاس در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه مارکا، ایکر کاسیاس با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی از نامزد شدن خود برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا خبر داد.

پیش از این اعلام شده بود که کاسیاس با تکیه به حمایت گروهی از هم‌تیمی‌هایی سابقش در تیم ملی اسپانیا قصد دارد با لوئیس روبیالس برای تصدی ریاست نهاد حاکم بر فوتبال این کشور وارد رقابت شود و او امروز (دوشنبه) این موضوع را تأیید کرد.

او در پیامی در صفحه شخصی خود نوشت: بله، من در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا شرکت می‌کنم. در کنار هم فدراسیون کشورمان را به بالاترین جایگاه ممکن در فوتبال جهان خواهیم رساند.

هنوز زمان مشخصی برای برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا در سال 2020 مشخص نشده است، اما ظاهراً روبیالس، رئیس فعلی این فدراسیون در تلاش است انتخاباتی زودهنگام را برگزار کند.

با اعلام کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا، کاسیاس به صورت ضمنی به پایان قطعی دوران بازیگری خود هم اشاره داشت. با وجود دچار شدن کاپیتان سابق رئال مادرید به حمله قلبی در سال گذشته که او را برای مدتی از همراهی تیم فوتبال پورتو بازداشت، خبرهایی مبنی بر احتمال بازگشت او به زمین بازی منتشر شد، اما ظاهراً او تصمیم گرفته در حوزه مدیریتی ارتباط خود با دنیای فوتبال را حفظ کند.

 

کاسیاس افزود: من تصمیم خود را به اطلاع رئیس باشگاهم، پورتو رسانده‌ام و او نیز تنها برای من آرزوی موفقیت کرد. ما با نهایت احترام و انگیزه در این رقابت انتخاباتی شرکت خواهیم کرد. بیش از 23 هزار رأی دهنده منتظر برگزاری یک انتخابات شفاف و یکپارچه هستند.

طبق یک نظرسنجی به عمل آمده توسط نشریه مارکا، 93 درصد از کاربران سایت اینترنتی این روزنامه اسپانیایی موافقت خود با کاندیداتوری کاسیاس در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا را اعلام کرده‌اند. در یک نظرسنجی دیگر 94 درصد کاربران کاسیاس را نسبت به روبیالس گزینه بهتری برای تصدی پست ریاست فوتبال اسپانیا دانسته‌اند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم