گالیانی: در میلان هرگز به گواردیولا نزدیک نشدیم/ نخریدن دل‌پیرو یکی از 2 حسرت بزرگ من است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آدریانو گالیانی، مدیر سابق باشگاه میلان در گفت و گو با «اسکای» از رویاهای تحقق نیافته و دوران موفقش در میلان سخن گفت.

او در این باره اظهار داشت: وقتی در سال 1986 به میلان آمدیم، تیم مشکلات مالی داشت اما از ساختار خوبی برخوردار بود. بلافاصله با  رودگولیت و فن باستن قرارداد بستیم و سال بعد ریکارد هم آمد. تیم مدافعان خوبی داشت بنابراین چند ستاره به ترکیب اضافه کردیم. کاکا همچنان در قلب من است. شوچنکو، رونالدینیو، بوبان، ساویچویچ و چند بازیکن دیگر را هم دوست دارم.

گالیانی در ادامه از اشتباهات و حسرت‌های بزرگ خود در بازار نقل و انتقالات رونمایی کرد و گفت:توس قرار بود بیاید اما در نهایت حاضر به این کار نشد. شاید به اندازه کافی اصرار نکردیم. روبرتو باجو آمد.می‌توانستیم 5 سال زودتر وقتی هنوز در فیورنتینا بود با او قرارداد امضا کنیم. قبل از انتقال الساندرو دل پیرو به یوونتوس، تلاش کردیم او را به میلان بیاوریم. دل پیرو یکی از 2  بازیکنی است که واقعا حسرت نیامدن او را می‌خورم. پادووا، دل پیرو را به ما پیشنهاد کرد اما آنها 5 میلیون یورو درخواست کردند که پول بسیار زیادی برای یک جوان بود. در نهایت متقاعد نشدیم و این پیشنهاد را رد کردیم.

این جریان برای کریستیانو رونالدو نیز تکرار شد. وقتی در اسپورتینگ لیسبون فقط 16 سال داشت، به میلان پیشنهاد شد اما آنها 15-16 میلیون یورویی درخواست کردند. رونالدو دومین بازیکنی است که همچنان حسرتش را می‌خورم. مدت‌ها  برای خرید فرانچسکو توتی اصرار داشتیم اما او هرگز حاضر به ترک رم نشد.

 او در پایان افزود: زلاتان ابراهیموویچ می‌توانست خیلی زودتر راهی میلان شود. وقتی هنوز در آژاکس بود، او را زیر نظر داشتیم اما در آن مقطع خیلی در گلزنی موفق نبود. به یوونتوس رفت و زیر نظر کاپلو بسیار پیشرفت کرد. در سال 2006 با زلاتان به توافق رسیدیم، با این حال درگیر ماجرای کالچوپولی شدیم و او به اینتر رفت. وقتی در سال 2012، زلاتان را به پاری سن ژرمن فروختم تا مدت ها با من صحبت نمی‌کرد چون به زلاتان گفته بودم هرگز تو را نخواهم فروخت. به خاطر بودجه و مشکلات مالی مجبور به فروش او و تیاگو سیلوا شدیم. مائوریتزیو ساری فقط یک قدم با میلان فاصله داشت اما همه چیز به هم خورد. تایید می‌کنم هرگز به پپ گواردیولا نزدیک نشدیم.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم