پیام امیدبخش رئیس AFC به فدراسیون‌های عضو در مورد کرونا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در پیامی که در سایت این سازمان قرار گرفته است، برای تمامی اعضای فدراسیون‌های عضو آرزوی سلامتی و به آنها برای تلاش به منظور حفظ سلامت اهالی فوتبال قاره کهن تأکید کرد.

در پیام رئیس AFC آمده است: وقتی که دنیا به حالت عادی برگردد، فوتبال در هفته‌ها و ماه‌های آینده نقش مهمی ایفا خواهد کرد اما الان تمرکز ما روی قویا روی حفاظت از سلامت تمام کسانی است که در ورزش فوق‌العاده ما نقشی ایفا می‌کنند. هر یک از شما در درجات مختلف، از شیوع ویروس کرونا تأثیرگرفته‌اید و بسیاری از دولت‌های‌تان هم اقدامات شدید یا ملایمی برای ممانعت از شیوع این بیماری و کمک به کاهش آثار این بیماری بر جوامع‌تان از طریق قرنطینه‌های محدود یا کلی در نظر گرفته‌اند. در واقع در مالزی که مقر AFC در آن واقع شده است نیز دولت همانطور که خودتان مطلع هستید، ممنوعیت‌هایی برای تردد صادر کرده و به همین منظور هم ما در کنفدراسیون فوتبال آسیا از 5 روز پیش به کارکنان خود اعلام کردیم که به مدت دو هفته تمام فعالیت‌های خود را از خانه به صورت دور کاری انجام دهند تا به این شیوه به حفظ سلامت آنها و خانواده‌های‌شان کمک کنیم و اگر لازم باشد این مدت تمدید خواهد شد.

در عین حال، فعالیت ما برای برآورده کردن تمام نیازهای اعضا، اتحادیه‌‌های منطقه‌ای و سهامداران‌مان به قوت خود باقی است. من به واحد مدیریت دستور داده‌ام که تمام پرداختی‌های مصوب را به صورت اورژانسی پرداخت کنند تا اطمینان حاصل شود که هیچ بدهی معوقه‌ای وجود نخواهد داشت. همانطور که خودتان می‌دانید به دلیل شیوع سریع کرونا، AFC با موافقت خودتان مجاب به تعلیق بازی‌ها و رویدادهایش شده است. AFC از شما به خاطر حمایت‌های بی‌پایان‌تان، توصیه‌ها و همکاری‌تان تشکر می‌کند. بار دیگر تأکید می‌کنیم که تغییرات اعمال شده در تقویم بازها با هدف حفاظت از سلامت و امنیت اعضای تمامی اعضای عضو، بازیکنان، داوران و البته میلیون‌ها هواداری که هر سال به تماشای مسابقات می‌روند، صورت گرفته است. سلامت مردم همیشه برای ما در اولویت بوده و خواهد بود. به همین دلیل ما به تمامی اعضا توصیه می‌کنیم که از دستورات سازمان بهداشت جهانی پیروی کنند و در همین راستا برخی از فدراسیون‌های عضو اقدام به دورکاری با کارمندان خود کرده‌اند که این مایه خرسندی ماست.

در انتهای پیام شیخ سلمان هم آمده است: لطفاً مراقب سلامتی خودتان باشید. من بی‌صبرانه منتظر زمانی هستم که فوتبال دوباره بتواند نقشی پررنگ در آوردن هیجان و لذت به زندگی مردم آسیا ایفا کند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم