فیلمی قدیمی تبدیل به سریال می شود

باز لورمن با تدوینی جدید ، فیلم سینمایی «استرالیا» را در قالب یک سریال ۶ اپیزودی می‌برد.

به نقل از ورایتی، نامه عاشقانه حماسی باز لورمن نسبت به زادگاهش هر چند در باکس آفیس سال ۲۰۰۸ به نتیجه‌ای نرسید و منتقدان هم با آن چندان موافق نبودند، اما با نمایش‌های مکرر در شبکه‌ها و سرویس‌های مختلف، شهرتش افزایش یافت و حالا قرار است نسخه جدیدی از آن هم دیده شود.

اعلام شده «استرالیا» با تدوینی جدید در قالب یک سریال کوتاه ۶ اپیزودی با عنوان «زمین‌های دوردست پایینی» به صورت انحصاری از سوی «هولو» در بازارهای بین‌المللی پخش می‌شود. بدین ترتیب هر شاتی که از زمین‌های ناهموار استرالیا وجود داشت یا از نگاه‌های بین نیکول کیدمن و هیوجکمن که در فیلم اصلی مجال ارایه نیافته بود، اکنون در تدوین جدید به آن اضافه می‌شود تا یک سریال از دل آن بیرون بیاید.

کات ۶ قسمتی کارگردان قرار است زمستان برای نخستین بار به نمایش درآید. لورمن قول داده یک پایان‌بندی و نیز موسیقی متن جدید برای سریال تدارک ببیند.

لورمن که از نتیجه فیلم جدیدش «الویس» در گیشه‌ها راضی است گفته سبک حماسی «برباد رفته» را در نظر دارد و این راهی است که یک داستان عاشقانه را با درامی حماسی ترکیب کند و از زخم‌های دردناک مردم در تاریخ استرالیا بگوید.

وی افزود این قالب جدید اپیزودی این امکان را فراهم کرده تا داستانی را که در دل داستان اصلی نهفته بود بیرون بکشد و پیچش‌های داستانی بیشتری را تصویر کند.

داستان فیلم «استرالیا» هم‌زمان با جنگ جهانی دوم و بر اشراف انگلیسی شامل لیدی سارا اشلی با بازی نیول کیدمن متمرکز است که با مرگ همسرش یک مزرعه بزرگ گاوداری را در استرالیا به ارث می‌برد. وقتی بارون‌های استرالیایی نقشه می‌کشند تا زمین را از او بگیرند او با اکراه یک دامدار با بازی هیو جکمن را برای محافظت از مزرعه‌اش استخدام می‌کند. یک پسر نوجوان بومی استرالیایی هم که اسیر سیاست‌های نژادپرستانه است و امروز به عنوان «نسل دزدیده شده» از آنها یاد می‌شود در دل ماجرا حضور دارد و بر همه گرفتاری‌ها باید حمله ژاپنی‌ها را هم افزود.

نسخه سینمایی این فیلم ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه بود و درباره اینکه هر اپیزود سریال چند دقیقه‌ای خواهد بود توضیحی داده نشده است.

گفته شده بعید نیست باز لورمن چنین نقشه‌ای را برای فیلم «مولن روژ» هم در سر داشته باشد.