بایرن مونیخ به دنبال شکستن رکورد جهانی با تِراِشتگن

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که باشگاه بارسلونا نسبت به حفظ طولانی مدت مارک آندره تِراِشتگن امیدوار است، کار دشواری در این راه دارد، چرا که دو باشگاه بایرن مونیخ و چلسی نسبت به جذب دروازه‌بان آلمانی آبی‌واناری‌ها ابراز علاقه کرده‌اند.

نشریه «دیلی‌ میرر» در این راستا خبر داد مدیران باشگاه بایرن مونیخ امیدوار هستند بتوانند با ارائه پیشنهادی 100 میلیون یورویی که می‌تواند تِراِشتگن را تبدیل به گرانقیمت‌ترین دروازه‌بان جهان کند، او را به ترکیب باواریایی‌ها اضافه کنند.

روز گذشته (جمعه) نشریه «اسپورت» چاپ کاتالونیا مدعی شده بود مدیران بایرن مونیخ به دنبال به خدمت گرفتن تِراِشتگن هستند، از این رو از این دروازه‌بان 27 ساله خواسته‌اند قراردادش را با بارسلونا تمدید نکند و به نوعی او را جانشین مناسبی برای مانوئل نویر 33 ساله می‌دانند.

در حال حاضر مذاکرات باشگاه بایرن مونیخ و نویر بر سر تمدید قرارداد به نتیجه نرسیده است و احتمال جدایی این دروازه‌بان ملی‌پوش از جمع باواریایی‌ها در پایان قرارداد فعلی‌اش که در پایان ماه ژوئن 2021 به اتمام می‌رسد، وجود دارد.

مشکل اصلی طرفین بر سر تمدید قرارداد، مدت زمان قرارداد جدید است. نویر به دنبال قراردادی طولانی‌مدت‌ است، اما مدیران این باشگاه نمی‌خواهند روی سیاست‌ خود که تمدید قراردادهای کوتاه مدت با بازیکنان بالای 30 سال است، پا بگذارند و به نویر پیشنهاد تمدید یک ساله قراردادش را داده‌اند.

در سوی دیگر مارک آندره تِراِشتگن که تا پایان ماه ژوئن 2022 تحت‌قرارداد بارسلوناست، هنوز برای تمدید قراردادش با این باشگاه کاتالونیایی به توافق نرسیده، اما نشریه «موندو دپورتیوو» چاپ کاتالونیا روز گذشته مدعی شد تِراِشتگن در آستانه تمدید قرارداد با بارسلونا قرار دارد و می‌خواهد خود را تا چهار یا پنج سال دیگر به آبی‌واناری‌ها متعهد کند.

در هر صورت اگر انتقال دروازه‌بان پیشین بوروسیا مونشن‌گلابادخ در ازای 100 میلیون یورو به بایرن مونیخ شکل واقعیت به خود بگیرد، تِراِشتگن تبدیل به گرانقیمت‌ترین دروازه‌بان جهان خواهد شد.

 در حال حاضر کپا آریسابالاگا، دروازه‌بان اسپانیایی آبی‌پوشان لندنی با انتقالی 80 میلیون یورویی از اتلتیک بیلبائو به چلسی در سال 2018، گرانقیمت‌ترین دروازه‌بان جهان است.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم