واکنش منفی اهالی فضای مجازی به شوخی بوفون با هوادار چینی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خوش و بش جان لوئیجی بوفون با یک هوادار چینی تیم فوتبال یوونتوس پس از بازی اخیر این تیم مقابل میلان در ورزشگاه سن‌سیرو، بازخوردی منفی از سوی برخی از اهالی فضای مجازی داشته است.

پس از این بازی از دور رفت مرحله نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا که با تساوی یک – یک خاتمه یافت، بوفون که از سنگر بانوی پیر محافظت می‌کرد، در میکسد زون با یک هوادار چینی درباره شیوه ویروس کرونا در کشور او شوخی کرد که ظاهراً برخی از آن لحظه فیلم‌هایی گرفته و آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند.

در این کلیپ مشخص است که بوفون پس از امضا دادن به چند تن از طرفدارانش در میکسد زون ورزشگاه سن‌سیرو، زمان مواجه شدن با یک هوادار چینی با چهره‌ای به ظاهر نگران به او می‌گوید:« حواسم به تو هست. کرونا؟ اوه، نکند اهل ووهان باشی؟» به دنبال شوخی بوفون با هوادار چینی، افرادی که اطراف این دو نفر بودند، شروع به خندیدن کردند. در این بین بوفون با قراردادن دست خود روی صورت هوادار چینی نشان داد که ابراز نگرانی‌اش فقط جنبه شوخی داشته است و با چشمک زدن به او به امضا دادن به سایر هواداران ادامه داد.

با این وجود شوخی سنگربان 42 ساله یوونتوس در فضای مجازی با انتقاداتی همراه شده است؛ به خصوص از سوی جامعه چینی‌های مقیم ایتالیا که پس از شیوع ویروس کرونا با رفتارهای نژادپرستانه‌ای مواجه شده‌اند.

چند روز پیش نیز دلی آلی، هافبک انگلیسی تیم فوتبال تاتنهام به خاطر انتشار یک کلیپ ویدئویی در صفحه شخصی‌اش در یکی از شبکه‌های اجتماعی که در آن یک مرد اهل آسیای شرقی را مورد تمسخر قرارداد و او را به خاطر ویروس کرونا دست انداخت، مورد انتقادات شدیدی قرار گرفت و به همین دلیل پس از حذف این کلیپ به صورت علنی عذرخواهی کرد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم