وادا: روسیه نمی‌تواند در جام جهانی 2022 شرکت کند/ دومای روسیه: فیفا تصمیم‌گیرنده است نه وادا

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، شبکه عرب زبان بین‌اسپورت مدعی است که تیم ملی فوتبال روسیه با تصمیم کمیته اجرایی آژانس جهانی ضددوپینگ (WADA) حق شرکت در جام جهانی 2022 را نخواهد داشت. یوناتان تایلور، رئیس کمیته انطباق قوانین وادا نیز تأیید کرد تیم ملی فوتبال روسیه در صورت راهیابی به جام جهانی 2022 باید با پرچم بی‌طرف در رقابت‌ها حضور یابد.

نایب رئیس مجلس دولتی دومای روسیه نیز در واکنش به خبرهای انتشار یافته گفت: طبق قوانین حضور یا عدم حضور تیم ملی فوتبال یک کشور در جام جهانی در حیطه اختیارات فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) است. آژانس جهانی ضددوپینگ نمی‌تواند دخالتی درباره این موضوع داشته باشد. هر فدراسیون جهانی این حق را دارد که توصیه‌های وادا را نپذیرد.

کمیته اجرایی آژانس جهانی ضددوپینگ روز 9 دسامبر 2019 محرومیتی چهار ساله‌ علیه روسیه اتخاذ کرد. براساس این تصمیم روسیه از میزبانی و شرکت در رقابت‌های المپیک، پارالمپیک و رقابت‌‌های جهانی رشته‌های ورزشی مختلف محروم شده است. ورزشکاران مجاز روسی نیز برای شرکت در رقابت‌های المپیک و جهانی بدون پرچم و سرود ملی به میدان خواهند رفت.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم