می‌دانستیم ایران دنبال برانکو بود/ فوتبال عمان به او خوشبین است

به گزارش خبرنگار مهر، برانکو ایوانکوویچ یکی از جدی ترین گزینه های نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران به عنوان جانشین مارک ویلموتس بود اما سرمربی پیشین پرسپولیس پس از چند دور مذاکره با مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال ایران به توافقات لازم نرسید تا سایر پیشنهادات خود را بررسی کند.

او که دو پیشنهاد از لیگ برتر فوتبال امارات و تیم ملی عمان داشت در نهایت حاضر به پذیرش پیشنهاد عمانی ها شد تا این تیم را در ادامه بازی های مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی قطر و همچنین جام ملت های آسیا هدایت کند. حضور او در عمان باعث شد تا رسانه های ورزشی این کشور بطور کامل به شرایط برانکو بپردازند و او را یکی از مهم ترین مربیان فعلی آسیا با توجه به رزومه ای که از خود در تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس به جا گذاشته است بدانند.

ولید ظاهیر خبرنگار حوزه فوتبال عمان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره انتخاب برانکو ایوانکوویچ برای تیم ملی این کشور اظهار داشت: او مربی تاثیر گذاری در فوتبال ایران بوده است. وقتی توانست با پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ آسیا رساند همه او را شناختند. برانکو سابقه خوبی در فوتبال قاره دارد. عملکردش در چین، عربستان و ایران طوری بود که سران فوتبال عمان ماه‌هاست او را برای تیم ملی می خواستند.

وی در ادامه گفتگوی خود با خبرنگار مهر، درباره اینکه برانکو گزینه تیم ملی ایران هم بود اظهار داشت: همه در عمان می دانستند که ایران هم دنبال جذب برانکو بود. او تجربیات خوبی در تهران از خودش به جا گذاشته و معلوم است فردی که جام قهرمانی می آورد را همه می خواهند.

ظاهیر درباره اینکه ایران به دلیل مشکلات مالی نتوانست برانکو را جذب کند تاکید کرد: من درباره این موضوع چیزی نمی دانم اما حالا که در عمان است به رویاهای خودمان دوباره فکر می کنیم. می خواهیم در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا قدرتمندتر باشیم و شانس خودمان برای جام جهانی را هم امتحان کنیم.

خبرنگار حوزه فوتبال کشور عمان تصریح کرد: در گروه مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ با قطر بازی خواهیم کرد. آنها خودشان میزبان جام جهانی هستند و قهرمانی در جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا نیز به قدرت آنها افزوده است. من فکر می کنم مهم ترین بازی را با همین تیم داریم. امیدوار هستیم با برانکو بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم و اوج هنرمان را به نمایش بگذاریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم عمان به حضور برانکو در تیم ملی، خوشبین هستند و می دانیم با او می توانیم به رویاهای خودمان فکر کنیم.

منبع مطلب: خبرگزاری مهر