لیگ قهرمانان اروپا| لایپزیگ در مسلخ تیم مورینیو/ دام مردان گاسپرینی برای خفاش‌ها

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شاید در نگاه اول 2 نبرد شب دوم دور رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا چندان بزرگ و پرزرق و برق نباشد اما برای فوتبالدوستانی که با دید متفاوت بازی‌های را نگاه می‌کنند از منظر تلاش کوچک‌ترها و شگفتی‌سازان برای اثبات قدرت‌شان، جالب توجه است.

تاتنهام – راسنبال لایپزیگ؛  مورینیو  بدون «سون» در جنگ با غول نو پا

اگر الان یک دهه پیش بود، این رقابت اصلا وجود خارجی نداشت؛ چون راسنبال آن زمان تاسیس نشده بود اما آنها اکنون نه تنها در سطح اول فوتبال آلمان حضور دارند، بلکه به قهرمانی در بوندس‌لیگا هم می‌اندیشند. راسنبال در بهترین روزهای دوران حرفه‌ای تیمو ورنر، مدعی کسب کفش طلای اروپا مدتی در صدر جدول بوندس‌لیگا قرار داشت و حالا در رده دوم بین بایرن‌مونیخ صدرنشین و دورتموند فاصله انداخته‌ است.

در سوی مقابل، تاتنهام مورینیو پس از برتری در بازی بزرگ مقابل منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس متحول شد و مدام در حال بردن بازی‌هایش است؛ با این تفاوت که برخلاف عادت مالوف تیم‌های مورینیو از بردهای اقتصادی و حداقلی خبر نیست و چند بازی این تیم به دراماتیک‌ترین و پرگل‌ترین شکل ممکن پایان یافته است؛ با این حال حداقل در میادین اروپایی، صرف حضور در جمع 8 تیم برتر هم هواداران شگفتی‌ساز فصل قبل لیگ قهرمانان اروپا را راضی نمی‌کند، چون آن‌ها با مربی قبلی تا فینال هم پیش رفتند. پس مورینیو کار سختی در پیش دارد! بازی در حالی در ورزشگاه اختصاصی تاتنهام برگزار می‌شود که میزبان از حضور کین و سیسوکوی مصدوم کماکان محروم است. اتفاق بد رخ داده برای تاتنهام، مصدومیت بازوی مین، ستاره کره‌ای تیم بود که او را چند هفته دور از میادین نگه خواهد داشت. راسنبال نیز یک لشگر غایب دارد؛ از آدامز، کمپل و کوناته تا اوربان و اوپامکانو.

لیگ قهرمانان اروپا ,

 والنسیا – آتالانتا؛ جنگ برای تاریخ‌سازی

اولین نبرد تاریخ 2 تیم قطعا جذابیت‌های زیادی دارد. با اندکی تغییر در جزئیات، آتالانتای گاسپرینی در جایگاه 2 دهه قبل والنسیا ایستاده؛ زمانی که خفاش‌ها با درخشش مندیِتا، کانیزارس، لوپس، کارو، آنگلوما و سایر ستاره‌های‌شان به رهبری کوپر به 2 فینال متوالی لیگ قهرمانان اروپا راه یافتند اما دست‌شان به جام نرسید. حالا آتالانتا با مربی بزرگی به نام گاسپارینی و جوانان جویای‌ نامش به دنبال شگفتی‌سازی است. باشگاه شهر برگامو امسال هم در سری A درخشیده و نشان داده مقام سومی فصل گذشته چندان اتفاقی نبود.

والنسیا امسال تیمی متحول شده است. آلبرت سلادس سرمربی تیم به نسل بازیکنان متوسط اوایل هزاره جدید تعلق دارد و حالا در هیبت سرمربی، کارهای بزرگی مانند برتری مقابل بارسلونا در مستایا پس از یک دهه انتظار را برای تیم تحت هدایتش رقم زد. به هرحال در بازی جذاب امشب به میزبانی سن‌سیرو (ورزشگاه عاریه‌ای آتالانتا!) والنسیا بدون گارای، پیکینی، وایخو و گابریل  به میدان می‌آید اما در ترکیب آتالانتا همه بازیکنان اصلی حاضر هستند. حالا که هر 2 تیم مالک استادیوم سن‌سیرو در جام حضور ندارند، آتالانتا وظیفه شور بخشیدن به سکوهای این استایوم جذاب را به دوش می‌کشد!

لیگ قهرمانان اروپا ,

انتهای پیام/

 

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم