عذرخواهی باشگاه لایپزیگ از هواداران ژاپنی اخراج شده از ورزشگاه ردبول آره‌‌نا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در پی افشاگری چند هوادار ژاپنی تیم فوتبال لایپزیگ درباره بیرون رانده شدن آنها از ورزشگاه ردبول آره‌نا در شب بازی خانگی این تیم مقابل بایرلورکوزن، این باشگاه با انتشار بیانیه‌ای مراتب تأسف خود را از بابت رخ دادن این اتفاق ابراز داشت.

بعد از این بازی که یکشنبه شب برگزار و با تساوی یک – یک تمام شد، تصاویر و فیلم‌هایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که بیرون رانده شدن حدود 20 تماشاگر ژاپنی از ورزشگاه رد‌بول آره‌نا با مشایعت مأموران امنیتی ورزشگاه خانگی لایپزیگ را نشان می‌داد. این اقدام نارضایتی این هواداران را به همراه داشته و آنها این اقدام باشگاه را محکوم کردند.

این گروه از هواداران در صفحات خود در شبکه‌های اجتماهی مدعی شدند که صرفاً به دلیل ژاپنی و اهل آسیای شرقی بودن، کمتر از 10 دقیقه از آغاز بازی، از ورزشگاه بیرون رانده شده‌اند چرا که این روزها در شرق آسیا افراد زیادی به بیماری کرونا مبتلا هستند. گویا آنها بدون داشتن هیچ علائمی از کرونا و بدون انجام تست‌های سلامتی از ورزشگاه بیرون رانده شده‌اند که این موضوع نارضایتی و خشم‌شان را در پی داشته است. برخی از این هواداران آنقدر خشمگین شده‌اند که تهدید کرده‌اند دیگر هرگز برای تماشای بازی‌‌های لایپزیگ به ورزشگاه نمی‌روند. همین موضوع سبب شده که مسئولان باشگاه آلمانی احساس خطر کنند و درصدد دلجویی برآیند.

این باشگاه اتفاق رخ داده را حاصل اشتباه فردی یکی از مأموران امنیتی ورزشگاه توصیف کرده است و در بیانیه‌اش بابت آن از هوادران ژاپنی عذرخواهی کرده است. باشگاه لایپزیگ همچنین اعتراف کرده که اشتباه رخ داده از سوی مأمور امنیتی به دلیل شدت هشدارهایی بوده که از سوی باشگاه به او داده شده بود تا مراقب ورود افراد مشکوک به ابتلا به کرونا باشد.

انتهای پیام/

 

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم