سیمئونه گزینه اصلی سرمربیگری بایرن مونیخ

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشریه اسپانیایی «دُن بالن» با انتشار گزارشی مدعی شد؛ دیه‌گو سیمئونه گزینه اصلی باشگاه بایرن مونیخ برای سرمربیگری باواریایی‌ها است. مدیران این باشگاه آلمانی به دنبال این هستند تا با استخدام سرمربی کنوبی اتلتیکومادرید، پروژه‌ای جدید را کلید بزنند.

باشگاه بایرن مونیخ پس از شکست 5 بر یک تحقیرآمیز این تیم مقابل اینتراخت فرانکفورت در هفته دهم فصل جاری از رقابت‌های بوندس‌لیگای آلمان، اقدام به اخراج نیکو کواچ و هانسی فلیک، دستیار وی را تا پایان فصل به عنوان جانشین این سرمربی کروات معرفی کرد.

دیه‌گو سیمئونه 49 ساله که تا سال 2022 تحت‌قرارداد باشگاه اتلتیکومادرید است، از سال 2011 هدایت این تیم اسپانیایی را برعهده دارد و در این مدت این تیم را تبدیل به تیمی باثبات و یکی از قدرت‌های فوتبال اروپا کرده است. او در حال حاضر با دستمزد سالیانه 22 میلیون یورو بیشرین دستمزد دریافتی را در بین سرمربیان جهان دارد.

این سرمربی آرژانتینی که در فصول 14-2013 و 16-2015 با اتلتیکومادرید تا فینال لیگ قهرمانان اروپا پیشروی کرده، تاکنون این تیم را به یک قهرمانی در لالیگا، یک قهرمانی در جام حذفی اسپانیا، یک قهرمانی در سوپرجام اسپانیا، دو قهرمانی در لیگ اروپا و دو قهرمانی در سوپرجام اسپانیا رسانده است.

سرخپوشان مونیخی در حال حاضر با 49 امتیاز صدرنشین بوندس‌لیگا هستند، هرچند کار دشواری در تکرار قهرمانی دارند چرا که لایپزیگ 48 امتیازی و بوروسیا دورتموند 45 امتیازی هم سخت در تعقیب این تیم هستند، از این‌رو مدیران باشگاه بایرن مونیخ قصد دارند با ایجاد تحول در کادر فنی خود، بار دیگر به روزهای اوج خود بازگردند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم