دلایل اینتر برای رد پیشنهاد تعویق یک روزه دربی ایتالیا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شیوع گسترده ویروس کرونا در ایتالیا تبعات زیادی برای کشور و ورزش آن داشته که سری A را هم بی‌نصیب نگذاشته است. در پی این اتفاق دربی ایتالیا میان تیم‌های فوتبال یوونتوس و اینتر که قرار بود شب گذشته (یکشنبه) پشت درهای بسته ورزشگاه آلیانتس تورین برگزار شود به 24 اردیبهشت موکول شد. این جابجایی نارضایتی اینتری‌ها را به همراه داشته چون برنامه بازی‌های پایان فصل آنها را فشرده کرده است. جوزپه ماروتا بعد از این جابجایی  از سازمان لیگ ایتالیا به دلیل تصمیم‌گیری یک جانبه درباره تغییر زمان بازی گلایه کرد و مدعی شد این سازمان به نفع یوونتوس و تحت فشار این باشگاه (به خاطر از دست ندادن درآمدهای مالی حاصل از بلیت فروشی) تقویم بازی‌ها را عوض کرده است. پائولو دال پینو، رئیس سازمان لیگ ایتالیا هم پاسخ ماروتا را داد و مدعی شد که او به اینتر پیشنهاد داده بود که با یک روز تأخیر، یعنی امروز دربی ایتالیا را برگزار کنند که این باشگاه حاضر به پذیرش این پیشنهاد نشده است.

ماروتا اما برای رد پیشنهاد سازمان لیگ فوتبال ایتالیا سه دلیل آورد. او به نشریه رپوبلیکا گفت: اینکه امشب بازی یووه – اینتر را برگزار کنیم عملی نبود. این فقط یک فرضیه فتنه‌انگیز بود. مسئولان سازمان لیگ جمعه شب این پیشنهاد را به صورت غیررسمی مطرح کردند اما ما نمی‌خواستیم به آن فکر کنیم و سه دلیل داشتیم. اول اینکه برگزار این بازی در حضور تماشاگران، خلاف منطق حفاظت از سلامت مردم بود. من فکر نمی‌کنم که برگزاری هشدارها درباره ویروس کرونا در عرض تنها 24 ساعت متوقف می‌شد. دومین دلیل مخالفت‌مان این بود که تنها هواداران یوونتوس اجازه داشتند در ورزشگاه حضور داشته باشند و این جنجال بزرگتری به پا می‌کرد و سوم اینکه در صورت برگزاری بازی در روز دوشنبه ما باید بازی یوونتوس – میلان که قرار است چهارشنبه برگزار کنیم را به روز پنجشنبه موکول می‌کردیم که با دیگر بازی مرحله نیمه نهایی بین اینتر و ناپولی هم‌پوشانی زمانی داشت. در این صورت قطعاً با خشم و ناراضایتی مسئولان شبکه رای مواجه می‌شدیم. به هر حال این شبکه برای خرید حق پخش تلویزیونی این دو بازی پول داده است.

 

پیشنهاد دیگری که برای رفع مشکلات فشردگی برنامه بازی‌های سری A و اینتر ارائه شد از سوی باشگاه ناپولی بود که اعلام کرد حاضر است بازی پنجشنبه شبش با اینتر به پایان فصل موکول شود و به جای آن اینتر با یوونتوس مصاف داشته باشد.

ماروتا در این خصوص هم گفت: ما هیچ پیشنهاد رسمی در این خصوص دریافت نکرده‌ایم و اگر هم دریافت می‌کردیم من آن را به فرستنده‌اش برمی‌گرداندم تا یکسان‌سازی شرایط همه تیم‌های لیگ از بین نرود. چیزی که مشخص است این است که تصمیم بسیار تندی گرفته شده و این هم بسیار مشخص بود. بازی پنجشنبه هم قرار است پشت درهای بسته برگزار شود. همه از سر مسئولیت پذیری نسبت به وضعیت موجود، خودشان را تطبیق داده بودند. تغییرات شنبه اما همه چیز را دوباره آشفته کرد و تقویمی دردسرساز برای لیگ ساخت که حل آن بسیار مشکل است. برگزاری بازی بدون تماشاگر تنها ابزاری بود که می‌توانست برگزاری مرتب بازی‌های لیگ را تضمین کند. به نظر من هنوز هم هیچ راه دیگری به جز این وجود ندارد هرچند به نظر می‌رسد که از این ابزار هم نمی‌شود استفاده کرد.

قرار است چهارشنبه یک جلسه اضطراری با حضور مسئولان تمام 20 باشگاه سری A برگزار و در آن درباره وضعیت لیگ رایزنی شود. ماروتا اما چندان به نتیجه این جلسه خوشبین نیست.
او گفت: ما چهارشنبه جلسه داریم اما به نظر من لیگ در معرض خطر فروپاشی است. به نظر من باید این جلسه خیلی شفاف برگزار شود. همه گزینه‌های موجود برای تعیین زمان برگزاری بازی‌های معوقه را بررسی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم