دروازه‌بان سابق منچستریونایتد و از بازماندگان سانحه مونیخ درگذشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هری گرِگ، دروازه‌بان سابق منچستریونایتد و تیم ملی فوتبال ایرلند شمالی در سن 87 سالگی درگذشت. او یکی از بازماندگان سانحه هوایی مونیخ و از بازماندگان بازبی بیبز(شاگردان سرمَت بازبی) بود. او که بین سال‌های 1957 تا 1966 عضو تیم منچستریونایتد بود، زمانی که در ماه دسامبر 1957 در ازای 23 هزار و 500 پوند از دانکستر روورز به شیاطین سرخ ملحق شد، تبدیل به گرانقیمت‌ترین دروازه‌بان جهان در آن دوره شد. او همچنین در جام جهانی 1958 به عنوان بهترین دروازه‌بان تورنمنت انتخاب شد.

در آن سانحه که در تاریخ 6 فوریه 1958 رخ داد، هواپیمای حامل بازیکنان منچستریونایتد که  پس از بازی با ستاره سرخ بلگراد و صعود به مرحله نیمه‌نهایی جام یوفا، از بلگراد راهی منچستر بود، در فرودگاه مونیخ جهت سوختگیری توقف می‌کند. پس از انجام سوختگیری هواپیما در سومین تلاش خود برای بلند شدن از باند لغزنده در نتیجه بارش برف به دلیل نرسیدن به سرعت لازم برای بلند شدن و برخورد با موانع انتهای باند دچارسانحه می‌شود. در این سانحه هوایی 8 بازیکن منچستریونایتد، 2 مربی تیم و یکی از اعضای باشگاه جان خود را در کنار 8 روزنامه‌نگار، 2 خدمه پرواز و 2 مسافر از دست دادند.

هری گرِگ که خود از این سانحه جان سالم به در برد، پس از بروز این حادثه از ترس اینکه مبادا هواپیما منفجر شود، بلافاصله در کمک به تخلیه بازماندگان از هواپیما کمک کرد.

تیم فوتبال منچستریونایتد انگلیس , تیم فوتبال منچستریونایتد انگلیس ,

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم