اعتراف VAR به چشم‌پوشی اشتباه از اخراج بازیکن تاتنهام در دربی لندن

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیوید کوت، کمک داور ویدئویی (VAR)  بازی امروز (شنبه) تیم‌های فوتبال چلسی و تاتنهام در ورزشگاه استمفوردبریج، اعتراف کرد که جیووانی لوسلسو، بازیکن تیم فوتبال تاتنهام بابت لگد کردن پای سزار آسپیلیکوئتا، کاپیتان چلسی مستحق دریافت کارت قرمز بوده و تشخیص او مبنی بر سهوی بودن این اتفاق اشتباه بوده است.

در این بازی از هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر انگلیس که با قضاوت آنتونی تیلور برگزار و با پیروزی 2 بر یک چلسی تمام شد، لو سلسو در کنار خط در حرکتی بدون توپ ساق پای مدافع حریف را که روی زمین افتاده بود لگد کرد و کمک داور ویدئویی هم با وجود بازبینی صحنه آن را خطا تشخیص نداد و به این ترتیب تیلور هم از جریمه بازیکن آرژانتینی تاتنهام خودداری کرد.

بعد از بازی اما جیک هامفری، کارشناس شبکه BT اسپورت مدعی شد در تماسی که با تیم کمک داوران ویدئویی شامل کوت و استوکلی پارک داشته، آنها دست‌های خود را به نشانه تسلیم بالا گرفته‌اند به اشتباه بودن تصمیم‌شان اعتراف کرده‌اند.

او در یک توئیت نوشت: من با استوکلی پارک صحبت کردم و او اعتراف کرد که تصمیمش اشتباه بوده است و لوسلسو باید اخراج می‌شد.

در همین حال کمیته داوران فوتبال انگلیس هم به اشتباه بودن تصمیم دیوید کوت اذعان کرد و آن را یک اشتباه انسانی توصیف کرده است.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم