چفرین: یوفا برای به پایان رساندن لیگ‌های فوتبال اروپا ضرب‌الاجلی تعیین نکرده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، الکساندر چفرین تأکید کرد برخلاف آنچه که برخی رسانه‌ها اخیراً اعلام کرده‌اند، سوم آگوست (13 مرداد) آخرین مهلت لیگ‌های اروپایی برای به پایان رساندن مسابقات‌شان نیست.

اخیراً اعلام شده آن دسته از لیگ‌هایی که به دلیل شیوع کرونا مسابقات‌شان به حالت تعلیق درآمده است، حداکثر تا سوم آگوست مهلت دارند که مسابقات داخلی‌شان را به پایان برسانند تا بتوانند نمایندگان خود را به مسابقات لیگ قهرمانان و لیگ اروپا اعزام کنند.

السکاندر چفرین اما این موضوع را رد کرد و تاریخ اعلام شده را غیررسمی دانست. رئیس یوفا با ارسال نامه‌ای به 55 اتحادیه عضو، تاریخ اعلام شده را صرفاً یک توصیه، محاسبه شده بر اساس فرمولی موقت و غیررسمی دانست.

در این نامه که نشریه پاریسین فرانسه به آن دسترسی پیدا کرده، آمده است: تعیین روزهای 20 جولای (30 مرداد) برای اتمام مسابقات باشگاهی اتحادیه‌های شانزدهم تا پنجاه‌و‌پنجم و سوم آگوست (13 مرداد) برای اتحادیه‌های یکم تا پانزدهم عضو یوفا، به عنوان مهلت به پایان رساندن رقابت‌های داخلی‌شان، در جلسه معاونان و رؤسای 55 اتحادیه عضو با کارگروه‌های یوفا و اتحادیه باشگاه‌های اروپا و اتحادیه لیگ‌های اروپا در تاریخ 21 آوریل توصیه شد. با این حال در این جلسات ما همیشه تأکید کردیم که این تاریخ‌ها تنها جنبه توصیه‌، موقتی و غیررسمی دارند.

 

به تازگی خبری منتشر شده مبنی بر اینکه یوفا قصد دارد از ششم آگوست مسابقات لیگ اروپا و از هشتم آگوست مسابقات لیگ قهرمانان را از سر بگیرد که در صورت صحت داشتن این خبر، لیگ‌های دارای نماینده در این دو تورنمنت چاره‌ای جز به پایان رساندن مسابقات داخلی خود حداکثر تا ابتدای ماه آگوست نخواهند داشت.

انتهای پیام/

 

 

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم