پوچتینو: کسی نمی‌گوید اگر من نبودم، سون الان سرباز بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مائوریسیو پوچتینو می‌گوید به لطف او بوده که تاتنهام حضور از وجود ستاره‌ای بااستعداد مانند سون هئونگ مین بهره‌مند است.

ستاره اهل کره جنوبی تاتنهام دو سال پیش از پوچتینو اجازه گرفت که در بحبوحه بازی‌های لیگ برتر انگلیس تیمش را ترک کند و به بازی‌های آسیایی 2018 برود. دلیلش هم این بود که اگر او به همراه تیم امید کره جنوبی موفق به کسب مدال طلای آن مسابقات می‌شد به عنوان قهرمان ملی از خدمت سربازی 21 ماهه معاف می‌شد. همین اتفاق هم رخ داد و سون بعد از مدت کوتاهی با خاطر آسوده از اینکه مجبور نیست قراردادش با تاتنهام را فسخ کند و به کره جنوبی برگردد، به وایت هارت‌لین برگشت.

پوچتینو که ماه نوامبر سال 2019 از تاتنهام اخراج شد، درباره سون 27 ساله گفت: در فصلی که هری کین به دلیل مصدومیت هفته‌های ابتدایی لیگ را از دست داد، ما سون را هم در اختیار نداشتیم چون او برای شرکت در بازی‌های آسیایی اردوی ما را ترک کرده بود اما کسی درباره این موضوع حرفی نمی‌زند. اگر امروز سون در تاتنهام حضور دارد به خاطر آن است که ما به او اجازه دادیم در دو تورنمنت (ملی) شرکت کند آن هم در حالی که ما مجبور نبودیم به او اجازه چنین کاری را بدهیم. ما خودخواهانه رفتار نکردیم تا بگوییم “نه سون، ما نیاز داریم تو در کنارمان بمانی”. اگر این کار را نمی‌کردیم، او ظرف دو سال باید قراردادش را با تاتنهام فسخ می‌کرد و (به خدمت سربازی) می‌رفت.

پوچتینو درباره خاطره صعودش به فینال لیگ قهرمانان فصل گذشته به همراه تاتنهام و شکستی که در آن بازی مقابل لیورپول متحمل شد هم گفت: روز بعد از فینال، من داشتم به اینکه تیم را از نو بسازم فکر می‌کردم چون می‌دانستم تیمم جنگنده و برنده است. ما تیمی نبودیم که در گذشته بمانیم. شاید می‌باختیم اما فردای آن باخت دوباره برای بردن تلاش می‌کردیم. من به خاطر باختن در فینال ضربه نخوردم. ما می‌خواستیم یک تجربه بزرگ کسب کنیم و برای فصل بعد آماده شویم. قهرمان شدن یعنی موفقیت اما نایب قهرمانی هم شکست محسوب نمی‌شود. ما چنین طرز تفکری نداریم چون اگر اینطور فکر کنیم قطعاً ناراحت می‌شویم.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم