پاسخ تباس به راهکار کاسیاس برای به پایان بردن فصل جاری لالیگا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تمامی رویدادهای ورزشی از جمله لیگ‌های فوتبال در کشور اسپانیا از تاریخ 12 مارس (22 اسفند) در پی شیوع گسترده ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده و زمان از سرگیری این مسابقات در هاله‌ای از ابهام است. خاویر تباس، رئیس سازمان لیگ اسپانیا پیش از این گفته بود که احتمال دارد مسابقات فوتبال در این کشور از تاریخ 18 مِی (29 اردیبهشت) از سر گرفته شود و تا پایان ماه ژوئن هم خاتمه یابد.

ایکر کاسیاس که برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا نامزد شده، در پیامی در حساب کاربری رسمی خود در شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت: «چطور تاریخ برگزاری بازی‌های اروپایی را حل می‌کنید؟ آیا فصل را مختومه اعلام می‌کنید؟ آیا مسابقات را به سال تقویمی انتقال می‌دهید؟ اگر همه چیز در 3 یا 4 ماه آینده به خوبی پیش برود، بازی‌های باقیمانده لیگ را برگزار کنید و بازی‌های جام حذفی، فینال لیگ قهرمانان و فینال لیگ اروپا را  هم در ماه دسامبر انجام دهید. جام جهانی بعدی را هم در ماه نوامبر 2022 برگزار کنید».

خاویر تباس، رئیس سازمان لیگ اسپانیا در پاسخ به دروازه‌بان پیشین رئال مادرید در حساب کاربری‌اش در «توئیتر» نوشت: «تاریخ های جدید قبلاً مشخص شده‌اند که به ما این امکان را می‌دهد تا فصل را تمام کنیم. به تعویق انداختن پایان فصل و شروع آن با سال تقویمی به معنای از دست دادن یک فصل است. با این شرایط چه اتفاقی برای قراردادهای تلویزیونی، برای بازیکنان که چندین فصل قرارداد دارند که شامل میلیون‌ها یورو می‌شود، خواهد افتاد؟»

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم