متهم شدن رؤسای اتحادیه فوتبال انگلیس به ریاکاری پس از کشتن 60 غاز! + عکس

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه سان انگلیس، اقدام سران فوتبال انگلیس برای صدور دستور کشتن 60 غاز که در اطراف کمپ تیم‌های فوتبال این کشور موسوم به «سنت جورج پارک» سکونت داشتند، بازخوردی منفی به همراه داشته است.

چندی پیش به درخواست اتحادیه فوتبال انگلیس دستور شکار 60 غاز صادر شد. این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این گله از غازها با پرواز بر فراز مرکز ملی فوتبال انگلیس، علاوه بر کثیف کردن زمین چمن با انداختن فضولات‌شان، ممکن است سلامت پرسنل و همین‌طور ملی‌پوشان مستقر در سنت جورج پارک را به خطر بیندازد. با توجه به اینکه یک برکه کوچک در نزدیکی این مجموعه تمرینی وجود دارد، هر ساله گروهی از غازهای وحشی بر فراز آسمان سنت جورج پارک خودشان را به این برکه می‌رسانند و در طول مسیر پرواز‌شان، مشکلاتی هم برای پرسنل این مرکز تمرینی ایجاد می‌کنند.

اقدام اتحادیه فوتبال انگلیس اما با واکنش حامیان محیط زیست و مدافعان حقوق حیوانات در انگلیس مواجه شده است. جی تیرنان نماینده یکی از این گروه‌ها به نشریه سان گفت: من احساس می‌کنم در این میان یک عده می‌خواهند مردم را گمراه کنند. از یک طرف (برای پرندگان) برکه می‌سازید تا حسن‌نیت‌تان را نشان دهید و ادعا کنید که به فکر حیوانات هستید، اما همان پرندگانی که برای استفاده از آن برکه می‌آیند را سلاخی می‌کنید، چون دوست ندارید که آنها فضولات‌شان را روی چمن‌های‌تان باقی بگذارند. این حرکت شوک‌آور و یک نماد وحشتناک از ریاکاری است. بگذارید حیات وحش، وحشی بماند. به طبیعت باید اجازه داد شکوفا شود و سازمان‌هایی مانند اتحادیه فوتبال انگلیس باید با کلی‌نگری بیشتری در این مسیر پیشگام باشند.

فوتبال انگلیس , اتحادیه فوتبال انگلیس , تیم ملی فوتبال انگلیس ,

 

طبق اسناد مرکز طبیعت و حیات وحش انگلیس که همکاران جی تیرنان به آن دسترسی پیدا کرده‌اند، اتحادیه فوتبال انگلیس در سال 2016 از دولت این کشور مجوز گرفت تا سالانه 50 قطعه غاز که بر فراز سنت جورج پارک پرواز می‌کنند را شکار کند این سازمان هم تا کنون بیش از 60 قطعه از آنها را کشته است. علاوه بر این مدیریت مرکز سنت جورج پارک – مرکزی که ماه اکتبر سال 2012 با هزینه‌ای بالغ بر 105 میلیون پوند افتتاح شد – مردم را از غذا دادن به غاز‌ها منع کرده و به همین دلیل فضای دور برکه را هم فنس کشیده است. ظاهراً تا این مقطع از سال میلادی جاری هیچ غازی بر فراز سنت جورج پارک شکار نشده است و بعد از این هم قرار نیست این اتفاق رخ دهد چرا که اعتراض حامیان محیط زیست ثمربخش بوده است.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم