غافلگیری جدید بلاروسی‌ها برای طرفداران فوتبال/ استفاده از مانکن به جای تماشاگر در استادیوم + عکس

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی تمامی لیگ‌های فوتبال در اروپا از بیم شیوع کرونا به حالت تعلیق درآمده است، مسئولان فوتبال بلاروس خطرات ناشی از برگزاری مسابقات‌شان را نادیده گرفته‌اند و دو هفته‌ای است که مسابقات فصل جدید لیگ‌شان را برگزار می‌کنند.

این اما تنها اقدام غافلگیرانه بلاروسی‌ها نبوده است و یکی از تیم‌های لیگ این کشور برای اینکه در روزهای کسادی فوتبال بیش از پیش در کانون توجه قرار بگیرد، مرزهای خلاقیت را جابجا کرده است.

باشگاه دینامو برست در روزهایی که اکثر هوادارانش ترجیح داده‌اند در خانه بمانند و جان‌شان را با رفتن به ورزشگاه به خطر نیندازند، اقدام به بلیت فروشی آنلاین به صورت مجازی کرده است. این باشگاه به آن دسته از هوادارانی که به صورت مجازی اقدام به خرید بلیت‌های 25 دلاری این تیم کنند، این فرصت را می‌دهد که تصویر چاپ شده چهره خود را روی مانکن‌های بی‌سری که روی سکوهای ورزشگاه خانگی این تیم نشانده شده‌اند، ببینند. نزدیک به 50 تن از هواداران دیناموبرست از کشورهایی مانند انگلیس، روسیه، امارات و ایران هم برای بازی قبلی این تیم مقابل تیم ساختیور سولیگروسک ( دیداری که با پیروزی 2 بر صفر تیم دینامو برست خاتمه یافت) اقدام به خرید بلیت مجازی کردند و چهره خودشان را روی مانکن‌های داخل ورزشگاه دیدند.

 

لیگ بلاروس تنها لیگ فوتبال در قاره اروپا است که هنوز بازی‌های آن برگزار می‌شود اما تیم‌‌های آن در نتیجه از دست دادن درآمدهای حاصل از فروش بلیت با مشکلاتی مالی مواجه شده‌اند. در این میان اما دینامو برست راهی جالب برای جبران بخشی از این ضررهای مالی پیدا کرده است.

 

این باشگاه علاوه بر چاپ چهره خریداران بلیت‌های مجازی ونصب آن روی مانکن‌های داخل استادیوم به آنها یک کوپن تخفیف 10 درصد برای خرید محصولات تیم را هم هدیه می‌دهد.

اتحادیه فوتبالیست‌های جهان (فیف‌پرو) از تصمیم مسئولان فوتبال بلاروس برای برگزاری مسابقات انتقاد و آن را غیرقابل درک توصیف کرده است.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم