صدور مجوز 5 تعویض برای فصل جدید فوتبال ایتالیا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گابریله گراوینا رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا تأیید کرد که در مسابقات فوتبال باشگاهی این کشور در فصل 21-2020 تیم‌های اجازه استفاده از 5 فرصت تعویض خواهند داشت.

پس از وقفه سه ماهه مسابقات فوتبال اروپا به دلیل شیوع کرونا، به دلیل فاصله گرفتن بازیکنان از آمادگی جسمانی، فدراسیون جهانی فوتبال به تیم‌های باشگاهی و ملی اجازه داد استفاده از 5 بازیکن تعویضی را داشته باشند و به این شیوه ریسک مصدومیت بازیکنان‌شان به دلیل فشار انجام بازی‌های فشرده و در فواصل زمانی کوتاه (هر سه روز)، کاهش پیدا کند.

فیفا اما این اجازه را به لیگ‌های باشگاهی داده تا در فصل جدید نیز 5 تعویض داشته باشند و تاکنون هم برخی از لیگ‌های اروپایی مانند لیگ برتر انگلیس از این فرصت استفاده کرده‌اند.

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا نیز امروز (چهارشنبه) در یک نشست خبری در حضور جانی اینفانتینو رئیس فیفا اعلام کرد که سری A نیز در فصل جدید 5 تعویضی خواهد بود.

گابریله گراوینا در این باره گفت: لیگ سری A درخواست استفاده از 5 فرصت تعویض در فصل 21-2020 را ارائه کرده بود. از این رو من امروز می‌توانم اعلام کنم که درست از ابتدای فصل جدید تیم‌ها خواهند توانست از 5 بازیکن تعویضی استفاده کنند.

فصل جدید سری A از 29 شهریور آغاز می‌شود.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم