رکورد جدید رونالدو با گلزنی مقابل سوئد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کریستیانو رونالدو با به ثمر رساندن هر دو گل پیروزی 2 بر صفر تیم‌ ملی پرتغال در خانه سوئد از هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 21-2020، به اولین بازیکنِ مرد تاریخ فوتبال اروپا تبدیل شد که در بازی‌های ملی گل‌هایش سه رقمی می‌شود.

او که پیش از این هم رکورددار بیشترین گل زده ملی در قاره سبز بود، با گلی که در دقیقه نخست وقت‌های تلف شده نیمه اول بازی خارج از خانه مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها به ثمر رساند، خودش را 100 گله کرد.

رونالدوی 35 ساله که یکصدوشصت‌وپنجمین بازی ملی‌اش را انجام می‌داد، این گل را با یک ضربه ایستگاهی به ثمر رساند. او در دقیقه 72 بازی مقابل سوئد خودش و تیمش را دو گله کرد تا شمار گل‌های ملی‌اش به 101 مورد افزایش پیدا کند.

 

ستاره یوونتوس علاوه بر 101گلی که برای تیم ملی کشورش زده، 40 پاس گل هم داده است. از 101گل مهاجم یوونتوس برای پرتغالی‌ها، او 55گل را با پای راست، 24 گل را با ضربه سر و 22 گل را با پای چپ زده شده است. گل او به سوئد هم دهمین گلش با ضربه ایستگاهی برای تیم ملی پرتغال بود.

رونالدو حالا هشت گل دیگر می‌خواهد تا به علی دایی مهاجم سابق تیم ملی ایران به‌عنوان رکورددار گلزنی در تاریخ بازی‌های ملی فوتبال برسد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم