رونالدینیو از زندان آزاد شد و به حصر خانگی رفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اوایل ماه مارس بود که رونالدینیو به همراه برادرش (روبرتو آسیس) به دعوت یکی از دوستانش برای شرکت در یک مراسم خیریه به پاراگوئه سفر کرد، اما در بدو ورود به این کشور، پلیس پاراگوئه آنها را به جرم داشتن گذرنامه‌ای جعلی با ملیت پاراگوئه‌ای بازداشت کرد. با وجود تلاش‌هایی که برای آزادسازی اسطوره فوتبال برزیل صورت گرفت، قاضی پرونده با آزادی او مخالفت کرد و به این ترتیب ستاره سابق بارسلونا راهی زندانی در شهر آسونسیون شد.

اکنون خبر می‌رسد که رونالدینیو و برادرش پس از 32 روز زندانی بودن، به دستور گوستاوو آماریا، قاضی پرونده از زندان آزاد شده‌اند و تا زمان محاکمه نهایی و مشخص شدن حکم این پرونده به هتلی در شهر آسونسیون منتقل شده‌اند و در این هتل هم تحت‌نظر خواهند بود.

پیش از این وکلای ستاره پیشین بارسلونا و برادرش، وثیقه‌ای 1.6 میلیون دلاری از جانب وکلای خود به مقامات قضایی پاراگوئه به منظور آزادسازی موقت این دو ارسال کرده بودند که از جانب قاضی پرونده رد شد، چون مقامات مربوطه این احتمال را می‌دادند که رونالدینیو و برادرش ممکن است با یک پرواز از این کشور خارج شوند.

وکلای رونالدینیوی 40 ساله پیش از این مدعی شده بودند که این گذرنامه‌های جعلی پاراگوئه‌ای را یک اسپانسر محلی به موکل‌شان داده بود و او نمی‌دانسته که در حال ارتکاب عمل نادرستی است. ستاره پیشین تیم ملی فوتبال برزیل در این مدت در چند مسابقه فوتبال در داخل زندان شرکت کرد و تصاویر و فیلم‌هایی از آنها هم منتشر شد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم