درخواست عراق برای تقابل با هنگ‌کنگ در زمین بی‌طرف

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال عراق در حالی باید در تاریخ یکم اسفند در دور برگشت از مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2022 قطر و مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا 2023 چین در گروه C به مصاف هنگ‌گنک برود که حالا خبر می‌رسد عراقی‌ها نمی‌خواهند در کشور هنگ‌کنگ بازی کنند و به دنبال انجام این بازی در کشوری سوم هستند. بر اساس گزارش نشریه «ساوت چاینا مورنینگ»، فدراسیون فوتبال عراق از کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) درخواست کرده به خاطر تهدید ویروس کورونا، محل برگزاری این بازی را به کشوری دیگر منتقل کند.

کوان کای پوی، رئیس اتحادیه فوتبال هنگ‌کنگ در این باره گفت: ما متوجه درخواست عراقی‌ها شدیم که عنوان کرده‌اند هنگ‌کنگ مورد تهدید ویروس جدید است، اما در نهایت تصمیم با کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد بود که آیا تغییری در محل برگزاری بازی نیاز است یا خیر! ما همچنین با مشکلات زیادی به خاطر ویروس جدید در بازی‌های داخلی مواجه هستیم و ممکن است بازی‌های لیگ تا پایان ماه مِی ادامه پیدا کند.

قرار است امروز (سه‌شنبه) نشستی اضطراری در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شود و در مورد بحران اخیر و شیوع ویروس کورونا و تأثیر آن بر بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا با نمایندگان فدراسیون‌های عضو شرق آسیا بحث و تصمیم‌گیری شود.

تیم ملی فوتبال ایران هم در گروه C با تیم‌های عراق، بحرین، هنگ‌کنگ و کامبوج همگروه است. ایران در این گروه با شش امتیاز پشت سر عراق 11 امتیازی و بحرین 9 امتیازی ایستاده است.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم