توخل: برای رسیدن به فینال آماده‌ایم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، توماس توخل سرمربی آلمانی تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن در نشست خبری پیش از بازی امشب (سه‌شنبه) قهرمان لوشامپیونه فرانسه مقابل تیم لایپزیگ در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ابتدا به تمجید از همتای آلمانی خود در تیم حریف پرداخت.

وی درباره یولیان ناگلسمان گفت: ناگلسمان بازیکن من بود تا اینکه مصدوم شد. او الان در یک تیم بزرگ مربیگری می‌کند. ما سه مربی آلمانی (توخل، ناگلسمان و هانسی فلیک سرمربی بایرن مونیخ) با سه سبک متفاوت هستیم. هرگز تصور نمی‌کردم که 13 سال بعد از آنکه ناگلسمان را تمرین دادم او را به عنوان یک مربی مقابل خودم ببینم. او بازیکن آگزبورگ بود اما بعد از آنکه مصدوم شد دیگر نتوانست به بازی‌اش ادامه دهد.

توخل درباره تاکتیک لایپزیگ اظهار داشت: لایپزیگ تیمی است که بازی خودش را متناسب با سبک بازی ما تطبیق می‌دهد. آنها دفاع را از زمین حریف آغاز می‌کنند. لایپزیگ یک تیم بسیار جنگنده و بسیار سرعتی است. این مسابقه شبیه دیدار قبلی‌مان مقابل آتالانتا خواهد شد.

 

سرمربی آلمان PSG درباره وضعیت ستاره برزیلی تیمش، نیمار هم گفت: نیمار همیشه در زمین بازی نقش یک فرمانده را ایفا کرده است. او با کیفیت بازی‌اش یک فرمانده برای زمین بازی است و داشتن اعتماد به نفس بالا هم مزید بر علت می‌شود که عملکرد بهتری داشته باشد. نیمار بازیکنی است که به خاطر پتانسیلش برای جنگیدن فقط به بردن فکر می‌کند. به لطف اعتماد به نفسی که او دارد، سطح عملکرد همه بازیکنان تیم بالا رفته است. هنوز درباره تاریخ‌سازی‌‌مان (صعود به مرحله نیمه نهایی) صحبت نکرده‌ایم اما فکر می‌کنم که لایق رسیدن به این مرحله بوده‌ایم. تمرینات‌مان عالی بوده‌ و آماده کسب پیروزی و صعود به فینال هستیم.

توخل درباره وضعیت کیلیان امباپه و شانس حضور او در این مسابقه عنوان کرد: امباپه در بازی قبلی مقابل آتالانتا 30 دقیقه بازی کرد و عملکردش بسیار خوب بود. او شش روز فرصت استراحت داشته اما باید دید که آیا برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی آماده است یا اینکه باز هم در نیمه دوم به میدان خواهد رفت.

تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن از ساعت 23:30 امشب به وقت تهران در ورزشگاه لوژ لیسبون به مصاف لایپزیگ خواهد رفت.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم