تمجید فدراسیون فوتبال ایتالیا از باشگاه یوونتوس به خاطر نپذیرفتن اسکودتو

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گابریله گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا موضع باشگاه یوونتوس درباره یکی از سناریوی‌های مطرح شده در صورت احتمال به پایان نرسیدن سری A را ستود.

با توجه به شیوع کرونا در ایتالیا و آمار بالای مبتلایان و مرگ و میر در این کشور، بیش از یک ماه است که تمامی مسابقات ورزشی از جمله سری A به حالت تعلیق درآمده است و با اینکه زمزمه‌هایی درباره احتمال از سر گرفته شدن این مسابقات در پایان ماه می شنیده شده، برخی مقامات دولتی مخالفت خود را با رخ دادن این اتفاق اعلام کرده‌اند. به همین دلیل احتمال به پایان رسیدن فصل با توجه به مدت زمان محدودی که تا قبل از شروع فصل بعدی باقی می‌ماند، کمتر شده است. این موضوع سبب افزایش احتمال نیمه کاره ماندن لیگ و اعطای عنوان قهرمانی به صدرنشین جدول رده‌بندی رقابت‌ها یعنی یوونتوس شده است.

موضع باشگاه یوونتوس اما ظاهراً متفاوت است و رئیس این باشگاه هم ماه گذشته به صورت تلویحی به این موضوع اشاره داشت. آندره آنیلی با پسندیدن (لایک) یک پست در توئیتر که در آن به لزوم تعیین نشدن قهرمان برای فصل نیمه‌تمام اشاره شده بود، موضع بانوی پیر در خصوص سرنوشت لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا در صورت به پایان نرسیدن فصل را مشخص کرد و این اقدام او هرچند به صورت غیررسمی بود، اما مورد تمجید گراوینا قرار گرفته است.

 

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا به خبرنگاران گفت: تنها تنهایی که می‌تواند برنده امسال اسکودتو را تعیین کند شورای فدرال است اما ما موضع باشگاه یوونتوس را می‌ستاییم. به نظر من هم جام قهرمانی را باید در زمین بازی برد.

در حال حاضر و تا پیش از تعلیق مسابقات کالچو به دلیل شیوع کرونا، تیم فوتبال یوونتوس با کسب 63 امتیاز از 26 بازی صدرنشین است و تیم‌های لاتزیو با 62 امتیاز و اینتر با 54 امتیاز (با یک بازی کمتر) در رده‌های بعدی قرار دارند.

در موردی مشابه در بلژیک، مسئولان فوتبال این کشور تیم کلوب بروژ را به‌عنوان قهرمان ژوپیلر لیگ اعلام کردند. لیگ دسته اول فوتبال بلژیک به دلیل شیوع کرونا در این کشور نیمه تمام ماند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم