تمجید رئیس AFC‌ از تلاش‌های رئیس ایفمارک در خط مقدم مبارزه با کرونا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) امروز (دوشنبه) در ادامه سری گزارش‌های خود با عنوان «زنجیره را بشکن»، از تلاش‌های پزشکان و دیگر فعالان عرصه درمانی این سازمان که همچنان جان خود برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا به خطر می‌اندازند، تجلیل کرده است.

در گزارش AFC آمده است: بیش از 100 تن از نمادهای فوتبال آسیا به جنبش آگاهی بخشی کنفدراسیون فوتبال این قاره در مورد ویروس کرونا ملحق شده‌اند و امروز قهرمانان واقعی این عرصه – افرادی که با شجاعت و از خودگذشتگی در خط مقدم حضور پیدا کردند تا مطمئن شوند که هموطنان و عزیزان آنها سلامت بمانند – در کانون توجه قرار گرفته‌اند. آخرین پیام ویدئویی «# زنجیره را قطع کن»، به دنبال تمجید رئیس AFC از نقش‌آفرینی فوق‌العاده فعالان خط مقدم حوزه بهداشت و سلامت، منتشر می‌شود.

در پیام رئیس AFC در تجلیل از فعالان عرصه بهداشت و درمان آمده است: «در این شرایط نامشخص، نگاه ما بیش از همه به فعلان حرفه‌ای‌مان در بخش سلامت است و من هم از اینکه می‌بینم آنها چگونه با از خودگذشتگی، جان و سلامتی خودشان را نادیده گرفته‌اند تا جان دیگران را نجات دهند احساس افتخار می‌کنم. در فوتبال، ما عادت به دیدن واژگانی مانند قهرمان یا ستاره داریم، اما در این مقطع زمانی، قهرمانان و ستاره‌های واقعی آنهایی هستند که خستگی‌‌ناپذیر کار کرده‌اند تا هموطنان خود را نجات دهند و از کشورهای‌شان محافظت کنند. اینها قهرمانان واقعی زندگی هستند و سزاوار قدردانی ما».

یکی افرادی که در گزارش AFC به آنها اشاره شده، دکتر زهره هراتیان، عضو کادر پزشکی AFC و مدیراجرایی مرکزپزشکی عالی فیفا در AFC است. او در مرکز پزشکی ورزشی ایران مال شاغل است که اخیراً بخشی از آن با تجهیز سه هزار تخت تبدیل به مرکز ارائه خدمات پزشکی به بیماران کرونایی شده است. وی حتی در زمانی که پدرش به ویروس کرونا مبتلا شد، فعالیت پزشکی خود را ادامه داد.

 

او به سایت AFC گفت: «من قادر به ملاقات پدرم نبوده و با او از طریق تلفن در تماس بودم. در روزهای بعد خود نیز به بیماری دچار و‌ مجبور به قرنطینه شدم و پس از منفی شدن تست کرونا بلافاصله به کار بازگشتم. من و همکارانم در حالی که در حال مبارزه با ویروس کرونا بودیم کمپینی تحت عنوان فوتبال یک – کرونا صفر راه‌اندازی و با حمایت فوتبالیست‌های حرفه‌ای پیام‌هایی با مضامین بهداشتی برای مردم ارسال و آنها را از اهمیت در خانه ماندن آگاه کردیم».

دکتر هراتیان در ادامه بیان داشت: «ما اعضای کادر پزشکی مانند یک تیم فوتبال هستیم که تمام تلاش‌مان را برای پیروزی بر بیماری کووید 19 انجام می‌دهیم. همه مردم دنیا برای پیروزی ما را تشویق و دعا می‌کنند. ما اجازه نمی‌دهیم آنها ناامید شوند».

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم