تعهد لیگ‌‌های اروپایی به یوفا برای به پایان رساندن فصل در عرض کمتر از 3 ماه

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از آنکه اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به درخواست فدراسیون‌های عضو و لیگ‌ها قاره سبز مبنی بر تعویق یورو 2020 جامه عمل پوشاند و این تورنمنت را یک سال به تعویق انداخت، لیگ‌های اروپایی نیز به این سازمان تعهد داده‌اند که فصل جاری را حداکثر تا روز 30 ژوئن (10 تیر 1399) به پایان برسانند.

یوفا، اتحادیه باشگاه‌های اروپا (ECA)، لیگ‌‌های اروپایی و اتحادیه فوتبالیست‌های حرفه‌ای اروپا (فیف‌پرو یوروپ) تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده‌اند که به موجب آن مقرر شده تمامی مسابقات فوتبال باشگاهی قاره سبز حداکثر تا پایان ماه ژوئن خاتمه یابد. این در حالیست که لیگ‌های بزرگ فوتبال اروپا به جز لالیگا اعلام کرده‌اند از اواسط فروردین ماه مسابقات‌شان را که به دلیل شیوع کرونا به حالت تعلیق درآمده، از سر خواهند گرفت. در اسپانیا زمان از سرگیری مسابقات هنوز اعلام نشده است.

براساس این گزارش، با وجود اینکه مشخص نیست شیوع کرونا در قاره سبز – به خصوص در کشورهای ایتالیا و اسپانیا که در آنها شمار مبتلایان با سرعتی بالا روبه افزایش است – چه وضعیتی را به وجود خواهد آورد و اینکه آیا امکان از سر گرفته شدن مسابقات در تاریخ‌های اعلام شده وجود دارد یا نه، لیگ‌‌‌های اروپایی متعهد شده‌اند که مسابقات‌شان را تحت هر شرایطی ظرف مدت کمتر از سه ماه (از اوایل ماه آوریل تا انتهای ژوئن) به پایان برسانند.

با این اوصاف انتظار می‌رود که بر فشردگی بازی‌های باشگاهی در لیگ‌های مختلف افزوده و در هر هفته حداقل دو بازی برگزار شود به خصوص در لیگی مانند سری A که هنوز 12 هفته به پایان آن باقی مانده است. در لالیگای اسپانیا 11 هفته، در لیگ برتر انگلیس 9 هفته، در بوندس‌لیگای آلمان 9 هفته و در لوشامپیونه فرانسه 10 هفته به پایان رقابت‌ها باقی مانده است. به بازی‌های لیگ، باید مسابقات جام‌های حذفی، لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را هم اضافه کرد که برنامه برخی از تیم‌ها را فشرده‌تر خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم