اقدام عجیب مسئولان فوتبال بلاروس در بحبوحه شیوع کرونا: آغاز لیگ با حضور تماشاگران!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسئولان فوتبال بلاروس ظاهراً اعتقادی به تهدید شدن سلامت هواداران، بازیکنان و مربیان این کشور توسط ویروس اعتقادی ندارند.

در حالی که اکثر لیگ‌های معتبر فوتبال اروپا به حالت تعلیق درآمده‌اند و بر مدت تعلیق‌شان هم افزوده می‌شود، در بلاروس نه تنها بازی‌های لیگ برتر این کشور برگزار می‌شود بلکه به سبک روزهای عادی به تماشاگران هم اجازه داده می‌شود که ورزشگاه‌ها را پر کنند.

ولادیمیر بازانوف، رئیس فدراسیون فوتبال بلاروس پس از آغاز فصل جدید لیگ برتر این کشور که با حضور تماشاگران صورت گرفت، گفت دلیلی برای وحشت کردن از کرونا و شیوع آن وجود ندارد. این در شرایطی است که ویروس کرونا تا کنون جان بیش از 10 هزار نفر را در اقصی نقاط جهان گرفته است و همین مسئله سبب شده تا تورنمنت‌های مهمی مانند یورو 2020 و کوپا آمه‌ریکا حتی به تعویق بیفتند.

اگرچه در بعضی از کشورها مانند استرالیا مسابقات فوتبال هنوز پشت درهای بسته ادامه دارد اما در بلاروس ظاهراً هیچ گرانی از احتمال شیوع کرونا در میان هواداران و ورزشکاران وجود ندارد چرا که در بازی پنجشنبه شب تیم‌های باته بوریسوف و انرجتیک و مصاف تیم‌های تورپدو بلاز و شاختیور هواداران در ورزشگاه حضور داشتند.

چیزی که تصمیم مسئولان فوتبال بلاروس را عجیب‌تر جلوه می‌دهد، گزارش 51 مورد ابتلا به کرونا در این کشور است که البته هنوز جان کسی را نگرفته است.

بازانوف در این باره گفت: به چه دلیل ما نباید لیگ را شروع کنیم؟ آیا در کشور وضعیت اورژانسی اعلام شده است؟ الان که وضعیت بحرانی نیست. پس ما تصمیم گرفتیم که لیگ را در موعد مقرر آغاز کنم و آن هم امروز بود. در اروپا بسیاری از بازی‌ها پشت درهای بسته برگزار می‌شود اما هواداران تیم‌ها پشت درهای استادیوم تجمع می‌کنند. پس برگزاری بازی پشت درهای بسته چه دلیلی دارد؟ شما را محض رضای خدا بس کنید. ما هنوز وارد فاز بحرانی نشده‌ایم. از چیزی هم وحشت نداریم. وقتی وضعیت کشور طوری نیست که نیازی به لغو بازی‌ها باشد چرا خودمان شرایط را اینطور نشان دهیم؟

درست در همان روزی که فصل جدید لیگ برتر بلاروس با حضور تماشاگران آغاز شد، تعلیق لیگ برتر انگلیس از 16 فروردین تا 11 اردیبهشت تمدید شد.

 

انتهای پیام/

 

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم