اسکوچیچ: به مردم ایران قول می‌دهیم که به جام جهانی صعود خواهیم کرد/ به دنبال بازیکنان جدیدی خواهیم بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دراگان اسکوچیچ که اخیراً به عنوان جانشین مارک ویلموتس بلژیکی در تیم ملی فوتبال ایران معرفی شد، در گفت‌وگو با سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درباره چالش جدیدش گفت: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بودن، افتخاری بزرگ است. من تعهد بالایی به 80 میلیون ایرانی که از تیم ملی‌شان حمایت می‌کنند، دارم. آماده این پروژه هستم و با عزمی راسخ بی‌صبرانه منتظر شروع این چالش هستم.‌

این سرمربی کروات که سابقه سرمربیگری در رده باشگاهی را در کشورهای عربستان و کویت را هم دارد، درباره اولین تجربه‌ سرمربیگری در رده ملی اظهار داشت: بر خلاف سرمربیگری در یک تیم باشگاهی، کار با تیم ملی به شما این امکان را می‌دهد تا از استخری بزرگ بازیکنان مدنظرتان را انتخاب کنید تا فلسفه کاری خود را به آنها القا کنید، اگرچه نکته منفی این است که شما برای اجرای ایده‌های خود همیشه زمان محدودی دارید.

تیم ملی فوتبال کشورمان از چهار بازی اول خود در مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2022 قطر و مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا 2023 چین، دو شکست و دو برد را تجربه کرده و در حال حاضر با 6 امتیاز در رده سوم جدول رده‌بندی گروه C است و بالاتر از خود تیم‌های عراق 11 امتیازی و بحرین 9 امتیازی را می‌بیند. در پایان این مرحله از مسابقات 8 تیم اول هر گروه بعلاوه چهار تیم برتر دوم راهی مرحله پایانی مسابقات می‌شوند.

اسکوچیچ درباره اینکه چه برنامه‌ای برای بازگرداندن تیم ملی به مسیر درستش دارد، خاطرنشان کرد: ما به زودی تجزیه و تحلیل مفصلی از تیم خود و حریفان‌مان انجام خواهیم داد. همچنین به دنبال بازیکنان جدیدی خواهیم بود که ممکن است به تیم ملی بپیوندند. من ایده واضح و روشنی دارم از اینکه چه چیزی برای بهبود عملکرد تیم ملی لازم است.

وی همچنین درباره خطر حذف زودهنگام که تیم ملی را تهدید می‌کند، تأکید کرد: جایگاه کنونی ما بد است، اما هنوز ناامید نشده‌ایم. از چهار بازی باقیمانده ما سه بازی در خانه خواهیم داشت که در آنجا حمایت زیادی از جانب هواداران‌مان خواهیم دید. من همچنین معتقدم که ما یک گروه از بازیکنان باکیفیت داریم و به همین دلیل خوشبین هستم.

اسکوچیچ 51 ساله که دو رقیب بعدی تیمش در مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2022 قطر و مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا 2023 چین، تیم‌های هنگ‌کنگ و کامبوج خواهد بود، در بخش پایانی صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: ما باید حرفه‌ای باشیم و به تمامی تیم‌ها احترام بگذاریم از جمله هنگ‌کنگ و کامبوج. به مردم ایران قول می‌دهیم که ما به جام جهانی صعود خواهیم کرد و تمام تلاش خود را برای عملی کردن این قول به کار خواهیم بست.

تیم ملی فوتبال ایران که سابقه پنج حضور در مسابقات جام جهانی را دارد، در دوره اخیر این رقابت‌ها با سرمربیگری کارلوس کی‌روش در این رقابت‌ها شرکت کرد و اولین بار بود که تیم ملی موفق می‌شد برای دو دوره متوالی به این رقابت‌ها راه یابد.

ایران در بازی‌های بعدی خود به ترتیب به مصاف هنگ‌کنگ (در خانه)، کامبوج (خارج از خانه)، بحرین (در خانه) و عراق (در خانه) خواهد رفت.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم